Somuncu Baba'nın Hayatı Beyaz Perdeye Taşınıyor

Kürşat Kizbaz: '2015 yılına damgasını vuracak büyük bir film olacak'


Hacı Bayram Veli'nin hocası Şeyh Hamid-i Veli'nin hayatı, 'Somuncu Baba Aşkın Sırrı' filmiyle beyaz perdeye aktarılıyor. Somuncu Baba karakterini Furkan Palalı 'nın canlandırdığı filmin çekimleri Aksaray'da devam ediyor. 

Somuncu Baba olarak bilinen Şeyh Hamid-i Veli'nin 13'üncü yüzyılda Aksaray'da geçen yıllarını konu alan filmin çekimleri, Ihlara Vadisi, Hasan Dağı, Güzelyurt başta olmak üzere 24 tarihi ve turistik mekanda yapılacak. Filmin senaryosu, Aksaraylı Yazar Mahmut Ulu'nun 'Somuncu Baba Aşkın Sırrı' romanından uyarlandı.

'Bugün Hayalleri Gerçeğe Dönüştürüyoruz'

Filmin yönetmeni Kürşat Kizbaz filmi  4 mevsimde tamamlayacaklarını dile getirerek, 'Film, Aksaray'ın farklı coğrafyalarında yapılacak. Aralık Ayı boyunca 2 aylık çekimlerimiz, Zinciriye Medresesi ve Hasan Dağı'nda gerçekleşecek. Şu anda filmin 2 haftalık çekimlerindeyiz. Birkaç gün sonra ikinci dönem çekimlerimiz bitecek' şeklinde konuştu.

Kizbaz 'Böylesine önemli bir şahsiyetin hayatını, felsefesini, düşünce iklimini ve mana alimini anlatmaya çalışmak, bizim asli görevimiz ve inancımızdır. Bugün hayalleri gerçeğe dönüştürüyoruz' dedi.

Film  gelecek yıl vizyona girecek.