Son Macera'dan Türkçe fragman

Hollwood'un yaşlı kurtlarından 'Son Macera'.


Oscar ödüllü Morgan Freeman , (“Million Dollar Baby”) , Michael Caine (“The Cider House Rules,” “Hannah ve Her Sisters”) ve Alan Arkin (“Little Miss Sunshine”) yani Willie, Joe ve Al, hayatları boyunca yakın arkadaş olmuş bir üçlüdür. Zach Braff ’ın yönetmenliğindeki bu komedi filminde, emeklilik fonları kurumsal bir kazaya kurban gittiğinde, hayatlarında ilk defa, dürüst ve ahlaklı yaşamlarından ayrılmaya karar verirler.

Umutsuzca faturalarını ödemeye çalışan ve sevdiklerini hayalkırıklığına uğratmak istemeyen bu üçlü, tüm riski üstlenerek, paralaranı alıp kaçmak için bir bankanın kapısını çalarlar.
Filmin diğer önemli oyuncuları şöyle sıralanıyor: iki kez Oscar adayı Ann-Margret (“Tommy,” “Carnal Knowledge”) , Al’i herkesten daha fazla kontrol eden kasiyer Annie’yi canlandırıyor. Joey King (“Wish I Was Here”) Joe’nin akıl küpü torunu Brooklyn’i canlandırıyor. Oscar adayı Matt Dillon (“Crash”) FBI ajanı, Ajan Harmer’ı ve Christopher Lloyd ise üçlünün arkadaşı Martin’i, John Ortiz de (“Silver Linings Playbook”) filmde bu işin nasıl yapılacağını üçlü’ye öğretmeyi kabul eden kimliliği belirlenmemiş Jesus isimli bir karakteri canlandırıyor. Peter Serafinowicz (“Guardians of the Galaxy”) ise Joe’nun ilk damadı Murphy rolünde.

Zach Braff (“Garden State”) ’ in yönettiği filmin senaryosu Theodore Melfi (“St. Vincent”) ’ye ait. ‘‘Son Macera’’ filminin yapımı ise Donald De Line ’a (“The Italian Job”) ait. Filmin yönetici yapımcılığını 1979’daki ‘‘Son Macera / Going In Style’’ filminde de aynı görevi üstlenen Toby Emmerich , Samuel J. Brown, Michael Disco, Andrew Haas, Jonathan McCoy, Andrew Haas, Tony Bill ve Bruce Berman üstleniyor.

“Son Macera” Ülkemizde 21 Nisan 2017’de vizyona girecek.