Sony Pictures Filmleri Sızdırıldı

Henüz Sinemaya Çıkmamış 4 film internete Sızdırıldı.


Birkaç gün önce hacklenen  Sony  Pictures bilgisayarlarından çalındığı tahmin edilen 4 film, gösterime girmeden önce internete sızdırıldı.

Ünlü film yapımcısı  Sony  Pictures firmasının bilgisayarlarının, GOP isimli bir hacker grubu tarafından ele geçirildiğini ve  Sony'nin tehdit edildiğini birkaç gün önce bildirmiştik. Arada  Kuzey Kore'li hacker'lardan şüphelenildiğine dair bazı söylentiler çıkmış olsa da,  Sony  bunlarla ilgili resmi bir açıklama yapmamıştı. Ama  Sony  için asıl sıkıntı şimdi geldi.

Sony  Pictures firmasının bilgisayarlarında bulunan dört tane filmin DVD izleme kopyaları bu  Sabah  itibarı ile internete salınmış durumda. Bu filmler 'Fury', 'Annie', 'Mr.Turner' ve 'Still Alice' isimlerinde. Filmlerden Fury daha yeni sinemalarda gösterime girmişti ama diğer üç film henüz gösterime girmedi.

Bu DVD izleme kopyalarında videonun üzerinde yasal uyarı yazısı bulunuyor ve promosyonel amaçlarla kullanılıyorlar. Ayrıca festivaller ve yarışmalarda jürinin izlemesi için de bu DVD kopyaları dağıtılıyor. Henüz bu kopyaların internete sızmasının, GOP hacker grubu ile birebir alakalı olduğuna dair resmi onay gelmedi. Fakat  Sony  Pictures firmasını tehdit eden ve bilindiği kadarı ile henüz istedikleri yapılmayan hackerların,Sony'yi sıkıntıya sokmak için filmleri sızdırdıkları tahmin ediliyor.

TorrentFreak sitesinin verdiği bilgiye göre internete sızdırılan filmler arasında en çok indirileni,  Brad Pitt'in başrolü oynadığı 2. Dünya Savaşı filmi olan Fury.