Sony, The Interview'ı Yayınlayacak

Tartışılan filmi önümüzdeki günlerde izleme şansımız olabilir.Son günlerin en tartışmalı filmi olan The Interview, önümüzdeki günlerle izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Komedi türündeki film, Kuzey Kore liderine gerçekleştirilen suikast sebebiyle özellikle Kuzey Kore'de eleştirilerin hedefi olmuş, Guardian of Peace isimli hacker grubunun Sony Pictures'a arka arkaya düzenlediği saldırılar ve gelen tehditler neticesinde Yetkililer, olası bir saldırıyı göz önüne alarak filmi sinema salonlarında yayınlamayı reddetmişti, ancak önümüzdeki günlerde The Interview'ı online servisler üzerinden izleme şansımız olabilir.

Mashable'da yer alan habere göre, stüdyonun avukatı olan David Boies, The Interview hakkında bilgiler verdi ve filmin yayınlanacağını söyledi. Şu an filmin ne şekilde yayınlanacağı konusunda bir gelişme olmadığını söyleyen avukat, ancak bu konunun önümüzdeki günlerde netleşeceğini düşündüğünü belirtti.

Bir süre önce gelen söylentilerde, filmin ücretsiz olarak online streaming platformu Crackle üzerinden yayınlanacağı bildirimişti. Yeni gelen bilgilere göre bu söylentilerin gerçeği yansıtmadığı da belli oldu.