'Söz' dünya sıralamasında 5 numara

Nisan 2017'de 35 bin hashtag ve yorumla Söz dizisi dünya sıralamasında 5. oldu.Türkiye’nin en büyük prodüksiyonlu asker dizisi Söz;Prison Break, A Força do Querer, The Voice Teens, The Immortal Life of Henrietta Lacks gibi dünyaca ünlü yapımların yer aldığı listede 5. sırada yer aldı.

Dünyaca ünlü televizyon dünyası trendleri takip ve analiz sitesi The Wit’in yaptığı, tüm dünyada en çok izlenen ve sevilen yeni yapımlar listesinde ‘Söz’ dizisi 5. sırada yer aldı.

Tüm dünyadaki twitter ve facebook kullanıcılarının dizi yayın tarihlerinde yaptıkları paylaşımlardan elde edilen verilere göre oluşturulan listede, Nisan 2017’de 35 bin hashtag ve yorumla ‘Söz’ dizisi dünya sıralamasında 5. oldu.

Diziye olan sosyal medyadaki bu ilginin analizinde, kullanıcıların çoğunlukla “muhteşem prodüksiyon kalitesi,” “iyi yazılmış” ve “görkemli” gibi anahtar kelimeler kullandığı belirlendi.

Prison Break, A Força do Querer, The Voice Teens, The Immortal Life of Henrietta Lacks gibi dünyaca ünlü yapımların yer aldığı listede ‘SÖZ’ dizisi ‘Özel yetenekli bir grup askerin ülkelerine yönelik terör saldırılarıyla verdikleri mücadeleyi konu alan bir aksiyon dizisi’ olarak adlandırıldı.