Star Tv, yaz aylarının kazananı oldu

Yaz dizilerinden hangi kanal kazançlı çıktı?


Yazın ortasına geldik. Artık başlamayan çok az yeni dizi kaldı. O nedenle hangi kanalın avantajlı olduğu konusunda yapacağımız tahminler yanlış olmaz.

Öncelikle şimdiye kadar, Star TV’de üç yeni dizi başladı. Tatlı Küçük Yalancılar, Çilek Kokusu ve Kiralık Aşk. Yaz ayında prototipinde üç yeni dizi bulunduran Star TV, özellikle Kiralık Aşk’la fark yarattı. Çünkü bu yaz başlayan diziler arasında en yüksek reytingi Ömer ve Defne’nin aşkı alıyor. Tekrarlarıyla da kanalın ortalamasını yükseltiyor. Çilek Kokusu, kanalı gün birinciliğine taşırken, Tatlı Küçük Yalancılar’ın zirve iddiası zor gibi görünüyor.

Kanal D;yaz ekranına Kalbim Ege’de Kaldı, Beş Kardeş, Yaz’ın Öyküsü, Güneşin Kızları dizileriyle katıldı. Beş Kardeş’le ne yazık ki, varlık gösteremedi. Güneşin Kızları ve Yaz’ın Öyküsü zirveye oturdu. Kalbim Ege’de Kaldı Çilek Kokusu’nun ensesinde... Ama Kanal D’de iki dizisiyle zirve şansı yakaladı. Atv, Kırgın Çiçekler, Aşk Zamanı, ve Günebakan dizileriyle yarışa katıldı. Sadece Kırgın Çiçekler’le gün birinciliği gördü.

Kazanan Star, kaybeden Show

Fox TV;Adı Mutluluk, İnadına Aşk, Sen Benimsin dizileriyle yazın fırtınası olmaya aday oldu. Ancak geçen senenin aksine Adı Mutluluk dışında zirveyi göremedi.

Show TV;Ne Münasebet, Fabrika Kızı, Tutar mı Tutar, İlişki Durumu Karışık dizileriyle yarışa katılıp en erken kaybettiğini açıklayan kanal oldu. Çünkü Fabrika Kızı ve Tutar mı Tutar yarıştan çekildi. Sadece İlişki Durumu Karışık, cumartesi akşamları zirveye oturuyor. Ancak karşısında başka hiçbir rakibi yok. Sadece reyting verilerine bakıldığında bile, şimdilik kazanan Star TV, kaybeden Show TV gibi görünüyor.