Star Wars: Bölüm VIII'in çekimleri başladı

Bölüm VIII'den ilk tanıtım videosu geldi.


Rey, Star Wars: Güç Uyanıyor'da büyük bir dünyaya ilk adımını attı ve devam eden Star Wars efsanesinin yeni bölümü olan Star Wars: Bölüm VIII'de destansı yolculuğunu Finn, Poe ve Luke Skywalker ile sürdürüyor. Star Wars: Bölüm VIII'in çekimleri 15 Şubat 2016 tarihinde Londra'da bulunan Pinewood Stüdyolarında başladı. Yapım şirketi, filmin start aldığını müjdeleyen eğlenceli bir video paylaştı.

Rian Johnson tarafından yazılıp yönetilen Star Wars: Bölüm VIII,  Star Wars: Güç Uyanıyor'da ele alınan konularla devam ediyor ve yeniden Mark Hamill , Carrie Fisher , Adam Driver , Daisy Ridley , John Boyega , Oscar Isaac , Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson , Anthony Daniels , Gwendoline Christie , ve Andy Serkis 'i konuk ediyor.  Ayrıca yeni kadroya Oscar ödüllü Benicio Del Toro , Oscar adayı Laura Dern ve yetenekli yeni oyuncu Kelly Marie Tran da dahil olacak.

Star Wars: Bölüm VIII filminin yapımcılığı Kathleen Kennedy ve Ram Bergman üstleniyor, baş yapımcılar ise J.J. Abrams , Jason McGatlin ve Tom Karnowski . Prodüksiyon ekibine yeni katılanlar ise sektörün en yetenekli isimlerinden oluşuyor;Steve Yedlin (Görüntü Yönetmeni) , Bob Ducsay (Editör) , Rick Heinrichs (Prodüksiyon Tasarımcısı) , Peter Swords King (Saç ve MakyajTasarımcısı) ve Mary Vernieu (Amerika Casting Direktörü) . Pippa Anderson (Yardımcı yapımcı, VP Post Prodüksiyon) , Neal Scanlan (Yaratık &Droid FX Yaratıcı amiri) , Michael Kaplan (Kostüm Tasarımcısı) , Jamie Wilkinson (Aksesuar uzmanı) , Chris Corbould (Özel efekt amiri) , Rob Inch (Dublör Koordinatörü) , Ben Morris (Görsel efekt amiri) ve Nina Gold (İngiltere Casting Direktörü) gibi yeniden aralarına katılacak olan ekip üyelerine dahil olacaklar. 

Star Wars: Bölüm VIII filminin ilk gösterim tarihi 15 Aralık 2017 olarak planlandı.