Star Wars'e yeniden çekim!

Star Wars'ün son bölümü, yeni yıldızlarla yeniden çekiliyor.


Bilim-kurgu şaheseri Star Wars-Yıldız Savaşları filminin son bölümü, bugüne kadar hiç tanınmayan oyuncuları meşhur edecek. Filmin başkarakteri Anakin Skywalker için ismi bugüne değin hiç duyulmayan Kanadalı genç aktör Hayden Christensen 'i seçen ünlü yönetmen George Lucas , filmin çekimlerin yapıldığı Avustralya'dan 7 oyuncuyu da kadroya dahil etti.

Lucas Film'in internet sitesinde yer alan habere göre, çekimleri halen Avustralya'da süren film için çok uzaklara gidilmeyerek bu kıtanın oyuncularına teklif götürüldü. Hiç beklemedikleri bir anda dünyanın en çok izlenen filminde rol almaları istenen Jay Laga'aia , Leeanna Walsman , Rose Byrne , Veronica Segura, David Bowers , Matthew Rowan ve Daniel Logan isimli Avustralyalı ve Yeni Zelandalı oyuncular, teklife hemen 'evet' dedi. İlk önemli filminde rol almanın heyecanını yaşayan Kanadalı aktör Christensen ve şimdilik kimsenin tanımadığı Avustralyalı oyuncular, böylece yakın zamanda tüm dünya tarafından izlenme ve şöhret olma fırsatına kavuştu.

Oyuncuların filmde yerel aksanlarıyla konuşup konuşmayacakları belirsizliğini sürdürürken, başka Avustralyalı oyunculara da filmde rol verileceği ifade edildi. Filmin oyuncu seçiminden sorumlu yönetmeni Robin Gurland , Avustralya'nın yetenekli oyuncularla dolu bir ülke olduğunu, yeni yetenekler aradıklarını belirtti.

Kaynak: A.A