Stephen King'in 'Kara Kule'si için kadro netleşti

Stephen King'in fantastik korku serisi sinemaya uyarlanıyor.


ABD'li yazar Stephen King 'in fantastik korku serisi 'The Dark Tower/Kara Kule'nin sinema uyarlamasının başrollerinde Idris Elba ve Matthew McConaughey yer alacak.

Stephen King'in, resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, dünyanın en çok satanlar listesinde yer alan fantastik korku serisi 'The Dark Tower' sinemaya aynı adla uyarlanacak filmde yer alacak başrol oyuncuları açıklandı.

Filmde, efsanevi kuleyi arayan son silahşör 'Roland Deschain' karakterini Idris Elba, gizemli büyücü 'Siyahlı Adam' karakterini de Matthew McConaughey canlandıracak.

Sony Pictures Entertainment tarafından çekimlerine başlanacak filmin senaryo ekibinde Akiva Goldsman , Jeff Pinkner , Arcel ve Anders Thomas Jensen yer alıyor.

Yönetmenliğini Nikolaj Arcel 'in üstlendiği filmin, 13 Ocak 2017'de vizyona girmesi planlanıyor.

Seri hakkında

'The Dark Tower', ABD'li gerilim ve korku romanı yazarı Stephen King'in, 1988'de yazmaya başladığı ve 2015'te sona erdirdiği seri sekiz kitaptan oluşuyor.

Fantastik, bilim-kurgu, korku ve western türlerinde kaleme alınan seride, King'in yarattığı fantastik bir paralel evren olan Orta Dünya'da, hayatta kalmış son silahşör olan Roland'ın, dünyanın kötü gidişatını durdurmak için varlığın merkezi olan Kara Kule'ye yaptığı tehlikeli yolculuk anlatılıyor. İlk başta kendi başına çıktığı Kara Kule yolculuğunda yanına birkaç yoldaş daha edinen Roland, çeşitli mekanlardan ve zaman tünellerinden geçerek büyülü ve sıra dışı dünyalarda birçok savaşa giriyor.

Serinin ilki 'The Gunslinger/Silahşör', ikincisi 'The Drawing of the Three/Üç'ün Çekilişi', üçüncüsü 'The Waste Lands/Çorak Topraklar', dördüncüsü 'Wizard and Glass/Büyücü ve Cam Kule', beşincisi 'Wolves of the Calla/Calla'nın Kurtları', altıncısı 'Song of Susannah/Susannah'ın Şarkısı', yedincisi 'The Dark Tower/Kule', sekizincisi ise 'The Wind Through the Keyhole/Anahtar Deliğinden Esen Rüzgar' adlarıyla yayımlandı.

Oyuncular hakkında

Britanyalı oyuncu Idris Elba, aynı zamanda hip-hop soul müzisyeni olarak tanınıyor. Elba'nın en bilinen rolleri The Wire dizisinde canlandırdığı 'Russell Stringer Bell' ve Luther dizisindeki 'John Luther'. Luther dizisindeki rolüyle 'Altın Küre' ödülü kazanan Elba, ayrıca American Gangster, Takers, The Losers, Thor, Prometheus ve Pacific Rim gibi ses getiren yapımlarda da yer aldı.

ABD'li sinema oyuncusu Matthew McConaughey, yer aldığı birçok sinema ve televizyon dizisi filmlerinin yanı sıra, 2005'te 130 milyon dolar bütçeyle çekilen 'Sahara' filminde Steve Zahn ve Penelope Cruz ile başrolü paylaşmasıyla ünlendi. McConaughey, 2014'te verilen 86. Oscar Ödülleri'nde 'Dallas Buyers Club' filmindeki performansıyla 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünün sahibi oldu.