Tam Gaz/Baby Driver 30 Haziran'da sinemalarda!

Sürat ile müziği birleştiren “Tam Gaz” tam bir gençlik filmi.Sürat ile müziği birleştiren “Tam Gaz/Baby Driver”, yazar-yönetmen Edgar Wright ’tan, türleri heyecan verici bir şekilde buluşturan, başka örneği olmayan yepyeni bir aksiyon gerilim.

Baby, güpegündüz bir dizi şanslı banka soygunu gerçekleştiren ve bu başarısını kısmen Baby’nin otomobil konusundaki zekasına borçlu olan Doc (Kevin Spacey ) için çalışmaktadır. Doc’ın başvurduğu diğer profesyoneller kanunsuzluğu seçmiş eski Wall Street çalışanı Buddy (Jon Hamm) :Buddy’nin genç, kural tanımaz, sansasyonel suç ortağı Darling (Eiza Gonzalez) :ve fevri mizaçlı, elinden silahı eksik etmeyen Bats’tir (Jamie Foxx ) . Bats’in Baby’yle ilgili –tavrından yeteneğine– duyduğu şüpheler o zamana kadar sorunsuz yürüyen operasyonda tehlikeli bir gerginlik yaratmaya başlar.
 
Baby’nin dış görünümü –güneş gözlükleri, mesafeli duruşu ve hiç çıkarmadığı kulaklıkları– onun boyundan aşkın işlere kalkışmış bir çocuk olduğu izlenimini yaratabilir ama kaçmadaki becerileri kimsenin boy ölçüşemeyeceği türdendir. Ancak, yeteneklerine gizliden gizliye gösterilen talep ve kendisinin bu yeteneklerini kullanış biçimi, genç adamın doğru ile yanlış anlayışı üzerinde ağırlık yapmaya başlar;özellikle de, Debora (Lily James ) adındaki sevecen bakışlı, tatlı garson kıza aşık olup, bu tehlikeli ve lanet işin kendisinin aşk ve mutluluk şansını tehdit ettiğini düşünmeye başladığında.

Burada sözü edilen kişi, acımasız suçluların kaçış arabalarını A noktasından B noktasına götüren, masum görünümlü Baby’dir (Ansel Elgort ) . Baby bir deli fişek gibi araç sürerken, kafasının içinde çalan kişisel bir müzik vardır. Bunun nedeni, kaçış rotasını, iPod’unda özenle derlenmiş ve dosdoğru kulaklarına erişen özel ritimlere göre planlamasıdır;her bir şarkı, araçtakileri hayatlarının yolculuğuna çıkaran, ustaca zamanlanmış keskin dönüşlere, vites değişimlerine ve kaçış manevralarına denk gelmektedir.

Geri dönüşler, ileri atlamalar ve yürek hoplatan sıçrayışlarla dolu;Steve McQueen ’in bir Mustang’in direksiyonunda arabalı kovalamaca sahnelerini sonsuza dek değiştirişinden beri sinemaseverleri büyülemiş olan suç ve kovalamaca türü filmlerden esinlenilmiş “Tam Gaz/Baby Driver” sadece Wright’ın hayal edebileceği tipte, oyunun kurallarını değiştiren, şerit değiştiren, yoğun  tempolu muhteşem bir film...