Tarihe damga vuran kadını oynadı, tam not aldı!

Selma Ergeç, 'Vatanım Sensin' dizisine katıldı.‘Vatanım Sensin’e Halide Edib Adıvar karakteriyle katılan Selma Ergeç , ateşli söylemleri ve performansıyla tam not aldı. Oyuncu, “Tarihe damgasını vuran bir kadını canlandırmak gurur verici” dedi.

Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Vatanım Sensin’, işgal yıllarında umutları diriltmek için canını ortaya koyan kahramanların hikayelerini anlatmaya devam ediyor. 10’uncu bölümde ekibe katılan Selma Ergeç’in canlandırdığı Halide Edib Adıvar, İzmir’de direnişin sembolü oldu. Bir süredir ekranda yer almayan oyuncu, halkı mücadeleye çağıran heyecanlı konuşması ve performansıyla ses getirdi.

Diziyi ilk bölümlerden itibaren ilgiyle izlediğini belirten Ergeç, rol teklif edildiğinde çok heyecanladığını söyledi. Oyuncu, “Dönemin şartlarını da göz önünde bulundurduğumuzda Halide Edib Adıvar, olağanüstü cesarete sahip biri. Türk edebiyatına yaptığı katkıların dışında, kurtuluş mücadelesindeki inancıyla tarihe damgasını vuran bir kadını canlandırmak benim için gurur verici” şeklinde konuştu.