Tartışmalı filmden yeni fragman!

ABD'yi karıştıran gerilim filmi Av'dan alt yazılı ilk fragman paylaşıldı.


Aylardır ABD gündemini meşgul eden, vizyona girip girmeyeceği konusunda belirsizlik yaşayan aksiyon, korku, gerilim temalı Av / The Hunt'tan ilk planda vizyona gireceği bilgisi gelirken ardı ardına videolar da paylaşılmaya başlandı. Filmden son olarak alt yazılı ilk fragman meraklılarının karşısına çıktı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında ABD'nin Teksas eyaletinin El Paso şehrindeki bir AVM'de gerçekleşen silahlı saldırıda 34 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine Amerikan Başkanı Donald Trump 'ın eleştiri oklarına hedef olan 'Av'ın bölücü bir güce sahip olduğu söylenmişti. The Hunt'ın ilk vizyon tarihi Eylül ayındaydı. Ancak El Paso'daki olayların ardından film vizyondan çekildi. Yönetmen Craig Zobel 'in, bu filmin siyasi şiddettin ürünü olmaması gerektiğini belirtmiş olmasına rağmen sözleri bir işe yaramadı ve The Hunt'ın vizyona girmesi için aylarca olayların yatışması beklendi. Filmin ortak yapımcısı Universal, Şubat ayı başlarında açıklama yaparak filmin vizyona gireceğini duyurmuştu.

Filmin yönetmenliğini Craig Zobel üstlenirken senaryo ise Nick Cuse ve Damon Lindelof ikilisinin imzasını taşıyor. Başrollerde ise Suzie Haines , Stuart Smith , Kevin Watson , Sean Doyle ve Emma Roberts yer alıyor.

Filmin konusuna göz atacak olursak;

On iki yabancı bir açıklıkta uyanır. Nerede olduklarını veya oraya nasıl gittiklerini hiçbiri hatırlamamaktadır. Daha da önemlisi çok özel bir amaç için seçilmiş olduklarını bilmemektelerdir. Karanlık bir internet komplo teorisinin gölgesinde, bir grup küresel elit sosyete üyesi spor için insanları avlama etkinliği düzenlemektedir. 'Av' adını verdikleri bu etkinlik için de ilk kez bir araya gelmişlerdir. Devasa bir ormanlık alanda kaçmaya çalışan 12 kişiyi tek tek avlamayı hedeflemektedirler. Fakat bu seçkin zenginlerin kötücül planı raydan çıkarılmak üzeredir. Avlananlardan biri olan Crystal, bu tehlikeli oyunu bütün avcılardan daha iyi bilmektedir. Tek tek avcıları ava dönüştüren genç kadın, birer birer avcıları elerken tüm bu planın ortasındaki gizemli kadına doğru adım adım ilerlemeye başlar...

Av, 10 Nisan 2019'da vizyona girecek.