Tartışmalı filmden yeni fragman!

Vizyona gireceği kesin olmayan The Hunt’tan yeni fragman geldi.


Amerika Başkanı Donald Trump ’ın “Gösterime girerse toplumda kargaşa çıkar, gösterime girmemeli” dediği film için Universal Pictures vizyon tarihi verdi. ABD’de tartışmalara sebep olan filmin gösterime girmesi iptal edilmişti. 

 

 

Geçtiğimiz yıl, deneme gösterimi yapılan filme olumsuz eleştiriler gelmişti. Yapım ekibinin sosyal medyadan aldığı ölüm tehditleri ve Donald Trump’ın filmi hedef alan açıklamaları yüzünden filmin vizyona girmemesi için karar alınmıştı. Ayrıca filmin tanıtım çalışmalarının yapıldığı dönemde, Amerika’da arka arkaya pek çok kişinin ölümüne sebep olan silahlı saldırılar gerçekleşmişti. Kararın alınmasında bu olaylar da etkili olmuştu.

Yaşanan bu gelişmelerden sonra filmin vizyona girmeyeceğini düşünürken Universal Pictures, yeni bir fragman yayınladı. Stratejik bir hamle uygulayan Universal, filmin yapımcılığını Paranormal Aktivite, Arınma Gecesi, Get Out, Us gibi korku-gerilim sinemasına damga vuran filmlere imza atan Blumhouse Productions’ın yaptığını açıkladı.

The Hunt, zengin insanların bir oyun olarak insanları avladığı bir dünyada geçiyor. Birbirini tanımayan 12 yabancı bir gün boş bir arazide uyanıyor. Nerede olduklarını veya oraya nasıl gittiklerini hiçbiri hatırlamıyor. Daha da önemlisi çok özel bir amaç için seçilmiş olduklarının farkında değiller. Karanlık bir internet komplo teorisinin gölgesinde, bir grup küresel elit sosyete üyesi spor için insanları avlama etkinliği düzenlemektedir. 'Av' adını verdikleri bu etkinlik için de ilk kez bir araya gelmişlerdir. Devasa bir ormanlık alanda kaçmaya çalışan 12 kişiyi tek tek avlamayı hedeflemektedirler. Fakat bu seçkin zenginlerin kötücül planı raydan çıkarılmak üzeredir. Avlananlardan biri olan Crystal, bu tehlikeli oyunu bütün avcılardan daha iyi bilmektedir. Tek tek avcıları ava dönüştüren genç kadın, birer birer avcıları elerken tüm bu planın ortasındaki gizemli kadına doğru adım adım yaklaşmaya başlar.

Filmin oyuncu kadrosunda Emma Roberts , Betty Gilpin , Ike Barinholtz , Hilary Swank , Justin Hartley , Macon Blair gibi isimler bulunuyor. Filmin senaryosunu Lost, The Leftovers, Watchmen gibi yapımlarla tanınan Damon Lindelof ve Nick Cuse kaleme alıyor. 

Craig Zobel 'in yönettiği film Amerika'da 13 Mart 2020 tarihinde vizyona girecek. Türkiye'de ise filmin vizyona girip girmeyeceği henüz belli değil.

Trump ne demişti?

Joker, Green Book ve La La Land filmlerinden önce de bu tarz uyarılar yapılmıştı. Trump, The Hunt / Av için bazı tweetler attı. 

Liberal Amerika için ırkçı, nefret ve öfke dolu diyen Trump, filmin senarstlerine elit olmadıklarını söylüyor. Çıkacak filmin kışkırtmaya ve kaosa neden olacağını belirten Trump, ABD’ye gerçek zarar verenlerin film yapımcıları olan 'elitler' olduğunu da ifade ediyor.