Tenet hakkında ilginç karar!

Warner Bros. Tenet filminin gişe rakamlarının açıklanmayacağını açıkladı.


Gerek postprodüksiyon çalışmaları ve gerekse salgın nedeniyle vizyon tarihi sürekli ertelenmek zorunda kalan Tenet'in yapımcı şirketi Warner Bros. 'tan dağıtımcı şirketlere ilginç bir karar ulaştı.

Türkiye dahil birçok ülkeden 26 Ağustos'ta vizyona girecek olan Tenet'in, vizyona girdiği ülkelerde el ettiği hasılat, seyirci sayısı gibi gişe verilerinin sonradan belirlenen belirlenecek bir tarihe kadar paylaşılmayacağı açıklandı.

Warner Bros. Türkiye'nin konuya dair bilgilendirme metni şöyle: 'Türkiye dahil filmin 26 Ağustos tarihinde vizyona gireceği tüm ülkelerde geçerli olmak üzere; Tenet filmine ait ön gösterim, haftasonu, haftalık, vb. gişe verileri açıklanmayacaktır. Filme ait gişe verileri Warner Bros. Int’l açıklamasının ardından daha ileri bir tarihte paylaşılacaktır.'

Yapımcı şirketin neden böyle bir karar aldığı net olarak bilinmese de, Amerika için spoiler ya da gişe bilgilerinden dolayı heves kaçırıcı bir haber çıkmasını engellemek için bu yola başvurduğu sanılıyor. Ayrıca bu karara ek olarak film hakkında paylaşımda bulunmanın da yasaklanabileceği söylentiler arasında.

Christopher Nolan imzalı Tenet, suç ve bilim-kurgu türlerini harmanlayan, atmosferiyle Inception'ı anımsatan bir ajan filmi. Filmin başlıca rollerinde Robert Pattinson , John David Washington , Elizabeth Debicki , Aaron Taylor-Johnson ve Kenneth Branagh bulunuyor. Film, ülkemizde de 26 Ağustos 2020 tarihinde gösterime girecek.