‘Tereddüt’ün uluslararası posteri yayınlandı!

‘Tereddüt’ Toronto'da gala yapmaya hazırlanıyor.


Yeşim Ustaoğlu ’nun gelecek ay Toronto Uluslararası Film Festivali’nde dünya galasını yapacak filmi “Tereddüt / Clair Obscur”un uluslararası posteri yayınlandı. daire | fikri ve tasarım ajansı tarafından tasarlanan posterde, filmin “Bir tarafım karanlık, bir tarafım aydınlık” temasından yola çıkıldı ve Funda Eryiğit ile Ecem Uzun ’un filmden görüntüleri kullanıldı.

Yeşim Ustaoğlu’nun merakla beklenen ve dünya galasını Eylül ayında Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapacak son filmi “Tereddüt”ün uluslararası posteri yayınlandı. Geçtiğimiz hafta dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından International Design Awards’da (IDA 2015) üç ödül birden kazanan ve Türkiye sinemasında pek çok önemli filmin posterini tasarlayan daire | fikri ve tasarım ajansı tarafından hazırlanan posterde, “Tereddüt”ün “Bir tarafım karanlık, bir tarafım aydınlık” temasından yola çıkıldı ve başrol oyuncuları Funda Eryiğit ile Ecem Uzun’un filmden görüntüleri kullanıldı. 

Aynı ama farklı iki kadın

Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş , Okan Yalabık , Serkan Keskin ve Sema Poyraz ’ın oynadığı “Tereddüt”, bir Anadolu kasabasında yolları kesişen aynı ama farklı iki genç kadının birbirlerine çarpan ve dönüşen hayatlarını konu alıyor. Yeşim Ustaoğlu, Titus Kreyenberg , Marianne Slot , Klaudia Smieja ve Eliza Oczkowskaortak yapımcılığında gerçekleşen filmin Türkiye gösterim tarihi ise yakında açıklanacak.