‘Tereddüt’ Varşova’da yarışacak!

Varşova Film Festivali, 7-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.


Yeşim Ustaoğlu ’nun geçen hafta Toronto Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan yeni filmi “Tereddüt”, şimdi de Varşova’da yarışacak. Dünyanın en köklü ve saygın festivallerinden sayılan Varşova Film Festivali, 7-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yeşim Ustaoğlu’nun geçen hafta Toronto Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan ve eleştirmenlerden büyük övgüler toplayan son filmi “Tereddüt”, 7-16 Ekim 2016 tarihleri arasında Varşova Film Festivali’nde yarışacak. Varşova Büyük Ödülü, En İyi Yönetmen ve Jüri Özel Ödülü’nün verildiği ’Uluslararası Yarışma’da 15 film jüri önüne çıkacak.

Türkiye’de yıl sonunda gösterimde

Bir Anadolu kasabasında yolları kesişen aynı ama farklı iki genç kadının birbirlerine çarpan ve dönüşen hayatlarını konu alan “Tereddüt”, Funda Eryiğit , Ecem Uzun , Mehmet Kurtuluş , Okan Yalabık ve Serkan Keskin ’i buluşturuyor. Toronto Film Scene’den Jordan Adler’in “‘Tereddüt büyüleyici ve bazen de meydan okuyucu;ancak ikinci ve üçüncü kez izlendiğinde de çok etkileyecek.” sözleriyle övdüğü film, Türkiye’de 2016 sonunda vizyona girecek.