Tesettür Modasını Öne Çıkaran Tasarımlar

Tesettürlü bayanlara yönelik tasarlanan farklı ürünler, onların hem şık hem de gün içerisinde rahat hissetmelerini sağlıyor. Özellikle yıllar geçtikçe bu sektörde bazı değişimler de yaşandı. (İLANDIR)            Buna paralel olarak, tesettür markalar arasında görünmeyen bir rağbet de başlamış oldu. Bu durum ise en çok bayanlara avantaj sağlamış oldu. Öte yandan tesettür modasında sadece seçeneklerin bol olması değil, fiyatların da uygun olması dikkatler kaçmıyor. Şüphesiz ki, her bayan şıklığını ön planda tutarak, giyim tarzını oluşturuyor. Bundan dolayı, özellikle bu yıl sunulan parçaların hepsi oldukça güçlüdür.

 2017 YILININ EN TREND TESETTÜR PARÇALARI

           Yeni sezonun gelmesi ile beraber, yepyeni ürünler de sunulmaya başlandı. Bahar ve yaz aylarında genelde daha ince kumaştan üretilen parçalar da ön plana çıktı. Bunlardan biri ferace modelleridir. Ferace, bir nevi dış giyim parçalarından bir tanesi. Aslında ferace daha çok sonbahar ve kış sezonuna yakıştırılsa da, ince ve serin tutan kumaştan tasarlanan ferace modelleri de bulunmaktadır. Bahar ve yaz aylarında, ince kumaştan olan ferace ürünleri bayanların kombin oluşturulmasına katkıda bulunacaktır. Ferace modellerinin bol kesimli olması, farklı renklerde olduğu düşünülürse, bu sezon da şıklığı bu parça ile tamamlamak mümkün olacaktır. Rengârenk, kullanışlı olan ferace modelleri ile bir birinden çeşitli kombin seçenekleri oluşturulabilir.

           Genelde rahatlık, şıklık ve modern çizgilerin aynı parçada olması, bayanların tercihini etkiler. Kullanışlı ve şık parçalardan biri ise tuniklerdir. Tesettür modasında, özellikle de tunik modellerin bambaşka bir yere vardır. Hatta yeni sezon tunikler, asimetrik kesimlerle büyük ilgi görmektedir. Her yaştaki bayan, tunik ile çok şık ve rahat bir kombin yaratabilir. Bahar ve yaz aylarında, beyaz, pudra, haki gibi renkler tercih edilebilir. İşlemeler, kemer detayı da tunik modellerinde bulunan detaylardan bazılarıdır. Ürün çeşitliliği arttıkça, markaların sunduğu tasarımlar da yeniliyor ve gelişiyor. Bu durum fiyat çizelgesini de etkiliyor. Yapılan indirim ve bir birinden avantajlı kampanyalar sayesinde, bayanlar yeni sezon ürünlerini çok uygun fiyata sahip olabiliyor. Aynı zamanda tesettür ürünlerine ulaşmak artık çok daha kolaydır.

 TESETTÜR MODASI VE ABİYELER

           Tesettür modası sadece günlük giyim ürünleri ile sınırlı değil. Özellikle abiye konusunda, tesettür sektörü çok güçlü tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Tesettürlü bayanlar şık olmak isterken, asla zarafetten ve incelikten de ödün vermek istemezler. Bunu bilen marklar, bayanlara sunulan abiye ürünlerinde çok farklı aksesuarlar ve detaylar kullanılmaktadır. Artan renk ve kesim modelleri ile beraber, tesettür modası daha da çok ilgi görmeye başladı.

 Genç kızlarda artık tesettür modasını takip ediyor ve tercihlerde bulunuyor. Markalar, özellikle her yaş bayanlara yönelik ürün tasarımı yapmaktadır.

           Tesettür modası, geçmiş yıllara göre daha çok gelişti ve farklı detayları kullanmaya başladı. Öncelikle abiye modellerinde renk seçenekleri arttı. Bu durum ise bayanların yüzünü güldürmeye yetti. Her türlü renk ve tonlarında abiye modellerini görmek mümkündür. Gülkurusu, altın rengi, bordo, desenli abiye modelleri, yeşil, pembe gibi renkler mevcuttur. Abiye modellerinde renk sınırlaması ise neredeyse hiç bulunmamaktadır.

           Tesettür modasında abiyeler sade ama oldukça ince detaylara sahiptir. Bazı modellerde bel kısmında tamamen güllerden oluşan bir kemer detayı kullanılmıştır. Öte yandan etek kısmının farklı bir renkte olan modeller de büyük ilgi görmektedir. Genelde konu tesettür abiye olunca, bayanlar daha temkinli yaklaşmayı tercih ediyorlar. Çok fazla abartı sevmeyen bayanlar, sade ama şık abiye modellerini tercih etmektedirler. Dantel, işleme, gipür gibi detaylar sıkça abiye modellerinde yer almaktadır. Tesettür modasında modern, şık ve kullanışlı detayların yer alması, bayanların özgürce tercih yapmalarını konusunda avantaj sağlıyor.

Kaynak: https://www.modamerve.com/