“The Dark Tower” vizyonda

Kara Kule 4 Ağustos’ta Türkçe dublaj seçeneğiyle sinemalarda.


Columbia Pictures, MRC ve Imagine Entertainment işbirliğiyle çekilen ve Stephan King'in fantastik romanından beyaz perdeye uyarlanan “The Dark Tower - Kara Kule” 4 Ağustos'ta seyircisiyle buluşuyor.

Bundan başka dünyalar var

Son Silahşör Roland Deschain (İdris Elba) , Siyahlı Adam olarak da bilinen Walter O’Dim’le (Matthew  McConaughey) ebedi bir savaşın içindedir ve onun evreni bir arada tutan Kara Kule’yi yıkmasını engellemeye kararlıdır. Dünyaların yazgısı tehlikedeyken, iyi ile kötü nihai bir savaşta çarpışacaktır. Kule’yi Siyahlı Adam’dan koruyabilecek tek kişi ise Roland’dır.
 
Başrollerini İdris Elba, Matthew McConaughey , Tom Taylor , Claudia Kim , Fran Kranz , Abbey Lee ve Jackie Earle Haley ’nin paylaştığı filmi Nikolaj Arcel yönetti. Filmin yapımcılığını Akiva Goldsman , Ron Howard ve Erica Huggins ;yönetici yapımcılığını ise G. Mac Brown ve Jeff Pinkner üstlendi. 

Stephen King ’in romanlarına dayanan senaryoyu Akiva Goldsman, Jeff Pinkner, Anders Thomas Jensen ve Nikolaj Arcel kaleme aldı. “The Dark Tower/Kara Kule”nin görüntü yönetimi Rasmus Videbaek’in, yapım tasarımı Christopher Glass’ın, kurgusu ACE’den Alan Edward Bell ve Dan Zimmerman’ın, kostüm tasarımı Trish Summerville ’in, müzik ise Tom Holkenborg ’un imzasını taşıyor.