Tom Hanks'li Sully'den muhteşem bir fragman!

Müthiş bir gerçek hikayeye hazır olun!


Oscar ödüllü yönetmen Clint Eastwood’un yeni filmi ‘‘Sully’’ nihayet ilk fragmanıyla görücüye çıktı. Fragmanın Türkçe altyazılı versiyonunu sizlere sunuyoruz. Filmin başrolünde Oscar ödüllü oyuncu Tom Hanks , Kaptan Chesley ‘Sully’’ Sullenberger ‘ı canlandırıyor.
15 Ocak 2009’da Kaptan ‘‘Sully’’ Sullenberger, elverişsiz koşullardaki uçağıyla Hudson Nehri’nin soğuk sularına süzülerek iniş yaptığında 155 yolcuyu kurtardığında Dünya,  ‘‘Hudson’daki mucizeye’’ şahit olmuştur.

Ne kadar ‘‘Sully’’ kamuoyu ve medya tarafından eşi benzeri görülmemiş, usta uçuş yeteneğiyle gündeme gelse de, yetkililer tarafından açılan soruşturma yüzünden işini ve itibarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

‘‘Sully’’nin diğer baş rollerinde;Aaron Eckhart , Sully’nin yardımcı pilotu (“Olympus Has Fallen,” “The Dark Knight”) Jeff Skiles’ı ve Oscar adayı Laura Linney , Sully’nin eşi Lorrie Sullenberger’ı canlandırıyor.

Estwood’un yönettiği filmin senaryosu Todd Komarnicki’e ait, filmin hikayesi Sullenberger ve Jeffrey Zaslow’un ‘‘Highest Duty’’ kitabından uyarlanmıştır. Projenin yapımcılığını  Eastwood, Frank Marshall , Allyn Stewart ve Tim Moore , yönetici yapımcılığını ise Kipp Nelson ve Bruce Berman üstlenmiştir.

Film, Estwood’u uzun yıllar birlikte çalıştığı ekibiyle tekrar bir araya getiriyor. Dünya çapında büyük etki yaratan “American Sniper” da birlikte çalıştığı ekibi;Oscar adayları görüntü yönetmeni  Tom Stern ve yapım tasarımcısı James J. Murakami (“The Changeling”) , kostüm tasarımcısı Deborah Hopper ve kurgu da Blu Murray’den oluşuyor. Filmin müziği ise Christian Jacob ve The Tierney Sutton Band’e ait.

Sully ülkemizde 9 Eylül'de vizyona girecek.