Top Gun'ın vuslatı uzadı!

Tom Cruise'un başrolde olduğu Top Gun: Maverick'in vizyon tarihi ertelendi.


Ünlü oyuncu Tom Cruise 'un başrolünde yer aldığı ve adını tüm dünyaya duyurduğu 1986 yılı yapımı Top Gun'ın devamı olarak çekilen Top Gun: Maverick'in vizyon tarihi ertelendi. Filmin yapımcı şirketi Paramount Covid-19 pandemisi nedeniyle 26 Haziran 2020'de vizyona girmesi beklenen filmin vizyon tarihinin 23 Aralık 2020 tarihi olarak revize edildiğini duyurdu.

 

Yapımcı şirket ayrıca daha önce vizyon tarihinin belirsiz olarak ertlendiğini duyurduğu Sessiz Bir Yer 2 filminin ise 4 Eylül'de sinemalarda olacağını belirtti.

Maverick'in ertelenmesi, virüs salgını nedeniyle tüm dünyanın krizde olduğu dönemde maliyeti 150 milyon doların üzerinde olan filmden kar elde etmesi için Paramount'a büyük bir küresel pazarlama kampanyası başlatmak için daha fazla zaman verecek. “Top Gun: Maverick” yaz çıkış tarihini korumaya çalışsaydı bu daha zor olabilirdi. Çünkü, Avrupa'da Coronavirüs vakası İtalya'yı vurduğunda prodüksiyon zaten gecikmişti.

İlk filmden 30 yıl sonra Cruise, “Top Gun: Maverick” te Pete “Maverick” Mitchell rolünü tekrar canlandırıyor. Devam filminde Cruise, Top Gun mezunlarını özel bir görev için eğitmek üzere okula geri dönüyor. Val Kilmer , Maverick’in rakibi Iceman rolünü yeniden üstlenirken, Miles Teller , Jennifer Connelly , Jon Hamm ve Glen Powell oyuncu kadrosuna dahil oldu.