Toy Story 4'ten iyi haber!

Oyuncak Hikayesi 4'ten Türkçe dublajlı yeni fragman ve poster paylaşıldı.


Vizyona ilk çıktığı 22 Kasım 1995'te oldukça beğenilen ve gişe rekorları kıran Toy Story'nin dördüncü filminden Türkçe dublajlı yeni fragman ve afiş sevenlerinin karşısına çıktı.

Yönetmenliği Riley’nin İlk Randevusu? (2015) ve Ters Yüz (2015) animasyonlarından aşina olduğumuz Josh Cooley 'e ve senaryonun John Lasseter ile birlikte Andrew Stanton 'a ait olduğu Toy Story 4'ün orijinal seslendirmelerinde Tom Hanks , Annie Potts , Patricia Arquette , Michael Keaton ve Joan Cusack gibi usta oyuncular görev aldılar.

Filmde Tony Hale Forky’yi Tom Hanks Kovboy Woody'yi, Tim Allen Astronot Buzz'ı, Joan Cusack Jessie'yi, Bonnie Hunt Dolly'yi, Annie Potts Bo Peep'i, Don Rickles Bay Patates Kafa'yı, Jeff Garlin Buttercup'ı, Estelle Harris Bayan Patates Kafa'yı, Blake Clark da köpeği seslendiriyor.

Woody, dünyadaki yeri konusunda her zaman kendine güvenir ve önceliği Andy ve Bonnie gibi ait olduğu çocuğa göz kulak olmaktır. Bonnie’nin “Forky” adlı kendi kendine yaptığı yeni oyuncak arkadaşı, kendini bir oyuncak değil de çöp gibi hissettiğini belirtince, Woody ona oyuncak olmayı nasıl benimsemesi gerektiğini anlatmak ister. Ancak Bonnie, tüm oyuncakları ailesinin çıktığı yolculuğa dahil edince, bu yolculuk Woody’nin Bo Peep ile bir araya geleceği beklenmedik bir maceraya dönüşür. Yıllarca kendi başına yaşadıktan sonra artık Bo’nun gücü ve alaycılığı, porselen dış görünüşüyle bir tezat içindedir. Oyuncak olarak hayatlarında çok farklı yollara gittiklerini fark eden Woody ve Bo bunun endişelenmeleri gereken son şey olduğunu çok geçmeden anlarlar.

Meraklısına notlar:

- 22 Kasım 1995 yılında vizyona giren “Toy Story” tamamen bilgisayarda çizilen ilk sinema filmiydi ve yılın en yüksek kâr getiren filmi oldu. 3 Oscar ve 2 Altın Küre adaylığı oldu.

- “Toy Story 2” dijital olarak yaratılan, kurgulanan ve sergilenen ilk film. Ayrıca orijinalinden daha fazla kâr eden ilk devam animasyon filmi oldu, Amerika, İngiltere ve Japonya'da açılış haftası gişe rekorlarını kırdı, 1999 yılının en çok kâr eden animasyon filmi oldu. En iyi film dalında Altın Küre kazandı. Sinema filmi için yazılan en iyi şarkı dalında Grammy ödülü aldı (Randy Newman , “When She Loved Me”) .

- 2010 yılında gösterime giren “Toy Story 3” en iyi animasyon filmi, en iyi müzik dallarında (Randy Newman/“We Belong Together”) Oscar kazandı. Ayrıca en iyi animasyon dalında Altın Küre ve BAFTA ödülü kazandı. En iyi film dalında Oscar'a aday olan ikinci Pixar filmi oldu. Ayrıca Pixar’ın “İnanılmaz Aile 2” den sonra en yüksek kâr getiren ikinci film oldu.

- 2015 yılının kısa filmi “Riley’nin İlk Randevusu? ”nun yönetmeni Josh Cooley ve yapımcısı Mark Nielsen'dı.

Oyuncak Hikayesi 4, Türk sinemaseverlerinin huzuruna 21 Haziran'da çıkacak.