Trumbo'dan ilk fragman!

Dalton Trumbo'nun hayatının anlatıldığı filmin ilk fragmanı geldi.Yönetmenliğini Austin Powers ve Meet The Parents gibi filmlerle tanınan Jay Roach ’un yaptığı Trumbo filmi bir dönem ABD'de boykot edilen aykırı senarist Dalton Trumbo 'nun hayatını anlatıyor.

Başrollerinde The Breaking Bad dizisiyle gönüllere taht kurmuş Bryan Cranston yer alırken ünlü oyuncuya Oscarlı oyuncu Helen Mirren , Elle Fanning , Diane Lane , Louis C.K. gibi oyuncular eşlik ediyor. Hollywood'un en yetenekli ve en özgür senaristlerinden biri olarak kabul edilen Dalton Trumbo'nun hayatının anlatıldığı filmde, senaristin başetmek zorunda olduğu siyasi dönemin baskıcı yapısı odak noktasına alınıyor. 

Roman Holiday, The Brave One ve Kitty Foyle gibi başarılı filmlerin senaristi  ve 2 Oscar sahibi Trumbo, 'Hollywood Onlusu' olarak adlandırılan kara listenin içindeydi. Komünizm ve sansürle mücadele eden efsane senarist dur durak bilmeden özgür düşünceyi savunduğu senaryolarını yazmaya devam etti, ismi kara listede olduğu için filmleri yayınlanmadı, bunun üzerine sahte isim kullanarak senaryo yazan Trumbo 2 Oscar sahibi oldu.

Film ABD'de 6 Kasım'da vizyonda olacak.