Tuba Büyüküstün: 'Yüce Allah, insanı affetsin'

Tuba Büyüküstün Instagram hesabından bir yazı paylaştı.


15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası eleştiri oklarına hedef olan Tuba Büyüküstün , gelen tepkiler üzerine bir yazı kaleme aldı.

'Yüce Allah insanı affettsin'

Darbe teşebbüsünün ardından, paylaşımda bulunmamasının sebebini Instagram hesabından yaptığı bir açıklamayla anlatan Büyüküstün, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
'Keşke sevmeki nefret etmekten daha kolay olsaydı insanoğlu için, övmek, hakaret etmekten kolay olsaydı. Keşke birbirimize el uzatmayı, arkamızı dönmekten daha çok benimseseydik, başkalarını yargılamadan önce, kendimize dönük olabilmeyi... Hepimiz bir şekilde bu dünyaya geldik, hangi ülke, hangi dil, hangi din, hangi ırkta olduğumuzu bilmeden, hatta doğmayı bile biz seçmedik. Keşke varlığımızla bu dünyayı, havayı, suyu, güneşi, ağaçları hak edebilseydik. Keşke farklı olmamızın zaten en normal şey olduğunu bilip el ele tutuşabilseydik. Birbirimizi reddetmeye değil, anlamaya çalışabilseydik. Keşke birbirimizi gözümüzü bile kırpmadan öldürmek yerine, yaşatmayı seçebilseydik. Niye mi hiçbir şey yazmadım, yorum yapmadım;içim o kadar acıyor ki, o kadar anlamıyorum ki, ne yazsam o kadar eksik kalacak ki... Bugün dua ettim hepimiz için... Yüce Allah, insanı affetsin! '