Türk Sinema tarihinin 'En Kötü' karakteri geliyor

Gürkan Uygun bu konuda iddialı!Muhteşem Yüzyıl'ın Mimar Sinan'ı, Kurtlar Vadisi'nin Memati'si gibi birçok unutulmaz karakteri canlandıran Gürkan Uygun , bu kez Türk Sinema tarihinde 'En kötü' adam olarak kabul edilen Tahsin Kara rolünde seyirci karşısına çıkıyor.

Deliormanlı filminin senaryosu Ali Tanrıverdi ve aynı zamanda filmin yönetmeni de olan Murat Şeker tarafından kaleme alındı. Usta oyuncu film ile ilgili olarak 'Bu güne kadarki rollerimden çok farklı bir karakter var... Tahsin Kara şeytani, zorlayıcı gerçekten kötü bir adam, bu adamdan herkes öyle nefret edecek ki… Çok ipucu vermeyeyim sürpriz olsun... Bu karakter benim içinde farklı bir deneyim olacak. Murat ve ekibiyle daha öncede çalıştık, keyifli bir ekip yine beraberiz. Deliormanlı hikayesi ve oyuncularıyla güçlü bir film, bu projede olduğum için bende çok heyecanlıyım'' dedi.

Filmin yönetmeni Murat Şeker ise 'Türkiye de karakter oyuncusu dendiğinde akla gelen ender isimlerden biri Gürkan Uygun… Onunla çalışmanın keyfi de ayrı… Gürkan Uygun, Deliormanlı'nın baş düşmanı Tahsin Kara karakteriyle Türk Sinema tarihinin 'en kötü' adamlarından biri olacak diye düşünüyorum' dedi. Yapımcılığını Sugarworkz ve TAFF'ın yaptığ filmin vizyona giriş tarihi 1 Nisan 2016 olarak açıklandı.