Turkish'i Dondurma'dan ilk fragman!

Merakla beklenen tarihi-dram filmi Turkish'i Dondurma'dan ilk fragman geldi.


Ayla'nın yönetmeni Can Ulkay 'ın yönettiği, Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil ve Şebnem Bozoklu gibi isimlerin yer aldığı Turkish'i Dondurma filminden merakla beklenen ilk fragman yayınlandı.

Turkish'i Dondurma, Mars Group ve bazı yapımcılar arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle akıbeti belirsiz yapımlar arasında gösteriliyordu. Fragmanın gelmiş olmasıyla vizyon tarihinde değişiklik yapılmadığı anlaşılan film 15 Mart 2019 tarihinden itibaren seyirciyle buluşacak.

Yönetmen koltuğunda Ayla filminden aşina olduğumuz Can Ulkay’ın oturduğu Turkish'i Dondurma’nın senaryosu ise Gürkan Tanyaş'a ait.

Başrollerinde Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil ve Ali Atay'ın bulunduğunu gerçek bir öyküden uyarlanan filmin kadrosunda Will Thorp , Marleen Mathews , Tristan Alexander ve James Farley gibi isimler yer alıyor.

Filmin konusuna gelince; Avustralya’da yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlar. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkale’ye cepheye gitmeye karar verir. Ancak, yetkililer onların adadan çıkmalarına izin vermez. Bu sırada Avustralya’da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanır. İngilizler’in Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verir.