Türkiye Diş İmplantı

Diş implantı ülkemizde giderek yaygınlaşan estetik tedavilerinden birisidir. Sadece estetik değil aynı zamanda sağlık için de önemli mevzulardandır.


Ağız ve Diş Klinikleri tarafından yapılan implantlar uzun ömürlü ve kaliteli olması bakımından sıklıkla tercih edilmektedir. Titanyum diş kökü olarak da adlandırılan bu cisim, dayanıklı olduğu kadar ağız sıvılarından etkilenmeyen bir yapıya sahiptir. Çene kemiğine yerleştirilerek, lokal anestezi altında yapılan implant tedavisi Türkiye sayesinde birçok hasta hayal ettiği gülüşlere kavuşabiliyor. Herkesin aklına ağza yabancı bir cisim yerleştirmek ne kadar mantıklı sorusu gelebilir. Fakat titanyumdan yapılması sebebiyle vücut için de ömür boyunca uyumlu kalabilir. Vücut otomatik olarak bu maddeyi kendi parçası olarak algılar. Aynı zamanda kendi dişlerinizin kalitesinde ve görünüşündedir. Ağrı ve sızı yaşatmadan yapılan implant tedavisi, aslında insanların korktuğu kadar değildir. Yaşayacağınız acı ve ağrı ancak diş çektirdiğinizde yaşadığınız kadardır. Fakat her halükarda insanlar tedirgin olabilir. Bunun için de genel anestezi seçenekleri mevcuttur.

Diş İmplantında Gelinen Son Nokta

Eksik dişleri tamamlamakta oldukça başarılı bir görev üstlenen implant tedavisi, diğer tedavi türlerine göre daha avantajlıdır. Örneğin köprü tedavisini ele aldığımızda yarardan çok zararını uzun vadede görmekteyiz. Çünkü bu tedavinin gerçekleştirilmesi dişlerin aşındırılmasıyla olmaktadır. Bu nedenle ilerleyen zamanlarda dişler gücünü kaybederek, çekilmeye kadar gidebiliyor. Türkiye’de İmplant diş tedavisi ile çürük ve çarpık dişlere kökten çözüm bulunabiliyor. 
Gülüş estetiği basit konulardan biri gibi gözükse de insan psikolojinde yeri büyüktür. Çene kemiğinden kaynaklanan veya yanlış bakımdan kaynaklanan gülüş bozuklukları insanın özgüvenini yıkabiliyor. Genel itibariyle implant tedavisi çene kemiğinde bir oyuk açılarak yapılmaktadır. Bu oyuğa titanyum vidaya benzer nesne yerleştirilmektedir. Tabi ki bu işlemden önce hasta için özel testler yapılmaktadır. Bu testlerde titanyumun genişliği ve boyu, eklenecek protezin özellikleri belirlenmektedir. Eğer hastada kemik erimesi ve farklı hastalıklar bulunmuyorsa, tedavi için uygun bir aday olmaktadır.

Diş İmpalantının Ayrıcalıkları

İmplant tedavisi faydaları arasında en önemlisi uzun ömürlü olmasıdır. Geleneksel yöntemlerle sürekli uğraşmaktan bıkanlar için ideal bir tercih olacaktır. Sadece ağız ve diş bakımlarınızı aksatmamalısınız. Böylelikle sorunsuz ve ağrısız bir yaşamınız olabilir. Bakım için yeni nesil diş macunlarından, ağız gargaralarından ve diş ipinden faydalanabilirsiniz. İmplant çene kemiğine yerleştirildikten sonra üzeri protezle kaplandığı için bu protezi koruma altına almalısınız. 
En çok merak edilen sorulardan birisi de implant tedavisi fiyatları’dır. Bu genellikle operasyon yapacak olan hastaneye göre değişmektedir. Bunun yanında hekim bilgisi, ekipman kalitesi, marka ve hastanın beklentileri de fiyatta etkili olmaktadır. Diş sağlığında yeni teknikler gelişse de diş çürümesi, ağız yaralanmaları ne yazık ki tamamen sonlandırılamıyor.
Diş kayıpları geçmişte büyük sorunlardan bir tanesiydi. Fakat Türkiye implant tedavisi fiyatları ile sorunların büyük çoğunluğu bertaraf edilebiliyor. Genel olarak diş kökü olan implantın asıl amacı üzerine konulacak protezin dayanıklılığını sağlamasıdır. Tedavi süresi 1-3 ay arasında değişmektedir. Bu süre ise daha çok implantın ağza oturması içindir. Tam anlamıyla süreç tamamlandığında hasta daha konforlu ve huzurlu olabilmektedir. Eğer önceden bir konuşma bozukluğu ve çiğneme rahatsızlığı yaşayan bir hastaysanız, bu sayede bundan da kurtulabilirsiniz. Ufak boyutuyla kendinden büyük işler başarabilen implant tedavisi ile geleceğe güvenle bakabilirsiniz. Güçlü bir şekilde çeneye oturan titanyum madde için kayma ve düşme korkusu yaşamanıza gerek yok. Operasyon hakkında detaylı bilgi ve fiyatlar konusunda destek almak için bize ulaşabilirsiniz.