Umut’un Kırmızı’sı

“Kırmızı”nın sinemaseverlerle buluşmasına sayılı günler kaldı.


Yönetmen Yücel Müştekin’in senaryosunu yazıp yönettiği, Cemal Hünal , Leyla Göksun ve Selim Bayraktar ’ın başrollerini paylaştığı “Kırmızı” da, Adeliye Yurasli , Ali Balkan Avcı , Tayfun Talipoğlu , Bülent Ergün , Yasemin Tunca gibi başarılı isimler de rol alıyor.

JUA Film’in yapımcılığında çekilen, birbirinden yetenekli oyuncuların rol aldığı KIRMIZI adlı Drama&Gerilim türündeki film, Nisan ayında sinemaseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Umut, dayısının ona hediye ettiği hayallerinin peşinden gitmektedir. Yazdığı film senaryosunu bitirmek hayatının bütün amacı olmuştur. Ancak yaşadığı koşullar bir türlü buna izin vermez. Umut’un yakın arkadaşı Gökhan, hayallerini gerçekleştirmesi için arkadaşına yardımcı olacaktır. 

Umut, Beyoğlu’ndaki eve taşındıktan sonra çekmek istediği filme odaklanmaya çalışır. Ancak işler bekledikleri gibi gitmez. Yaşanan tuhaf olaylar gün geçtikçe Umut’un kafasını kurcalamaya devam eder. Umut’un, sevgilisi Aslı ve arkadaşlarıyla eğlendiği gece ayyuka çıkan enteresan olaylar hepsinin hayatını alt üst edecektir. Tam bu sahnede sinemaseverlerin hayal gücünü zorlayacak anlar başlar.