Ünlü oyuncudan skandal itiraf!

Valentine Monnier, Roman Polanski'nin kendisine tecavüz ettiğini söyledi.


Dünyaca ünlü yönetmen Roman Polanski hakkında skandal bir iddia daha ortaya atıldı. 62 yaşındaki Fransız oyuncu Valentine Monnier, 1975 yılında İsviçre'nin Gstaad bölgesindeki bir kayak merkezinde yaşadığı korkunç olayı anlattı.

O dönem 18 yaşında olduğunu belirten Monnier, 'Roman Polanski'nin tecavüzüne uğradım. Onunla hiçbir bağlantım yoktu, ne kişisel olarak ne de profesyonel olarak. Kayaktan döndükten sonra bana saldırdı. Teslim olana kadar beni dövdü ve sonra bana tecavüz etti. Daha yeni 18 yaşına girmiştim. Ölmekten korkmuştum. Birine anlatırsam bana zarar vereceğini söylemişti.' diyerek yıllar önce yaşadığı dehşet dakikalarını anlattı.

Polanski'nin menajeri, Monnier'in iddialarını reddederken, Le Parisien gazetesi, ünlü yönetmenin geçmişini gündeme getirdi. Polanski'nin, 1977'de ABD'de 13 yaşındaki bir kıza tecavüz ettiği iddiasıyla yargılandığı ve tutuklanma korkusuyla ülkeye adım atmadığı belirtildi.

Roman Polanski'nin bugünlerde yeni filmi J'accuse / Suçluyorum üzerinden kendisini ABD'deki tecavüz davasını karşılaştırmasının ikiyüzlülük olduğunu bu yüzden konuşmaya karar verdiğini belirten Valentine Monnier, 'Bu iğrenç' dedi.

Polanski'nin avukatı Herve Tamime, ünlü yönetmenin Monnier'in suçlamalarını kesinlikle reddettiğini belirtirken, Fransız yetkililer de Fransa'da zaman aşımı süresinin 20 yıl olduğunu belirtip, 1975'te işlediği bir suçtan dolayı Polanski hakkında bir soruşturma açılamayacağını açıkladılar.

2002 yılında 'Piyanist' filmiyle 'En İyi Yönetmen' dalında Oscar kazanan Polanski, ödül almaya bile gitmemiş ayrıca geçtiğimiz aylarda düzenlenen Venedik Film Festivali'ne katılması birçok kesim tarafından protesto edilmişti.