Ünlü popçunun hayatı film oluyor!

Efsane şarkıcı Michael Jackson'ın hayat hikayesi beyaz perdeye geliyor.


Bohemian Rhapsody filmiyle Freddie Mercury'nin hayatını beyaz perdeye taşıyan yapımcılar bu sefer Michael Jackson belgeseli için kolları sıvadı. 

Sansasyonel yaşamıyla sık sık magazin gündemini meşgul eden Jackson'ın hayatını ele alacak filmin senaryosunu Penny Dreadful dizisiyle ve Alien: Covenant, Hugo, Coriolanus, The Aviator gibi yapımların da senaryosunu kaleme alan John Logan 'ın yazacağı da konuşulanlar arasında

Son yıllarda müzisyenlerin sıradışı yaşamlarının sinemada büyük ilgi görmeye başlaması, yapımcıların bunu bir fırsata çevirmesine neden olmaya başladı. Rami Malek başrollü Bohemian Rhapsody'nin Oscar'da En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kurgu kategorilerinde ödül getirmesinin ardından filmin yapımcıları için sırada Michael Jackson'ın yaşamını ele alma fikri bulunuyor. Bunun yanı sıra geçtiğimiz aylarda Elton John 'un biyografisi kurguyla karışık bir şekilde sinemaya aktarılmış ve büyük beğeni toplamıştı. Ayrıca Elvis Presley 'in biyografik belgeseli üzerinde de çalışmalar devam ediyor.

Michael Jackson'ın magazin gündemine bomba gibi oturan yaşamının bir kısmı, geçtiğimiz yıl belgesel olmuştu. Söylentilere göre Jackson bir çiftlikte çocukları misafir ediyor ve onları taciz ediyordu. Belgeselde bu çocukların konuşmalarına yer verilmişti. Michael Jackson 2009 yılında henüz 50 yaşındayken yaşamını yitirmiş, geriye ise bıraktığı müzikal mirasının yanı sıra dedikodu konusu olan ve gerçekleri öğrenmenin mümkün olmadığı sırları kalmıştı.

Michael Jackson belgeselinin ne zaman hayata geçirileceği ve Jackson'ı kimin canlandıracağı da belirsizliğini koruyor.