Ünlüoğlu'na duygusal veda!

Önceki gün hayatını kaybeden Tarık Ünlüoğlu için veda töreni düzenlendi.


Akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden oyuncu Tarık Ünlüoğlu için Artı Sahne Devlet Tiyatrosu'nda veda töreni düzenlendi. Ünlüoğlu'nun eşi Gülenay Kalkan , tabuta sarılarak gözyaşlarına hakim olamadı.

Son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol alan Tarık Ünlüoğlu, geçtiğimiz ay akciğerinde meydana gelen problem nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Bir süredir hastanede tedavi altına alınan ünlü oyuncu, 1 Ekim'de hayata gözlerini yumdu. Eşi için devlet tiyatrosunda düzenlenen törende ayakta durmakta güçlü çeken oyuncu Gülenay Kalkan gözyaşlarına boğuldu.

Sanatçı dostları yalnız bırakmadı

Ünlüoğlu için Mecidiyeköy Büyük Sahne – Artı Sahne'de tören düzenleniyor. Ünlüoğlu ile son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde birlikte rol aldığı Oktay Kaynarca , 'Çok konduramadık rahatsızlığını. Mümkün olduğu kadar erteledik ama maalesef hastalığı yenemedi.' dedi.

Törene katılan Melek Baykal ise gözyaşları içinde 'Çok değerli bir arkadaşımızdı. Keyfimizi yitirdik, neşemizi yitirdik.' şeklinde konuştu.

Tabuta sarılarak ağladı

Taziyeleri kabul eden Tarık Ünlüoğlu'nun eşi Gülenay Kalkan ise herkese sarılarak gözyaşı döktü. Bir ara sahneye çıkan Kalkan, eşinin tabutuna sarılarak gözyaşlarına boğuldu. Kalkan'ın yakın dostları Selçuk Yöntem sakinleştirdi.

'47 yıllık dostumdu'

Sıra sıra sahneye çıkan ünlü isimlerden Şelçuk Yöntem 'Benim 47 yıllık dostum. Cenazelerde çok gülerdik. Çok küstük çok barıştık. Ben konuşma yaparken hüzünlenmeyeceğim demiştim ama. Can dostum Allah rahmet eylesin.' dedi.

'30 yıllık dostumu kaybettim' diyen Mehmet Aslantuğ , 'Her zaman aramızda olacak' şeklinde konuştu.

'Güle güle sevgilim'

Usta oyuncunun eşi Gülenay Kalkan gazeteye verdiği ilanla eşine 'Acı kaybım Tarık'ım, can yoldaşım, bir masal yaşadım seninle... Tadı kaldı dilimde... Güle güle sevgilim.' diyerek veda etmişti.

Ünlüoğlu'nun cenazesi, Levent Camii'nde kılınacak öğle namazını müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek.