Usta oyuncu kansere yakalandı!

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ayberk Atilla kanser hastalığına yakalandı.Son olarak Kiralık aşk ve Seksenler dizileriyle izleyicisi ile buluşan başarılı oyuncu Ayberk Atilla 'dan üzücü haber geldi. Ünlü oyuncu Atilla çağımızın hastalığı kansere yakalandı. Mesane kanseri tedavisi gören Ayberk Atilla, hastanede müşahede altına alındı.

Usta oyuncu Ayberk Atilla, yaşadığı kanser hastalığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Mesane kanserine yakalandığını belirten ünlü oyuncu, 'Mesane kanserine yakalandım. Sadece mesane kanseri değil etrafa yayılmaya hevesli bir kanser. Doğal olarak kan değerlerim düşüyor. Patoloji neticesi geldi, kanserin türü de böylelikle belli oldu' dedi. 

'Kemoterapi tedavisine uzak bakıyorum'

Hastalığının tedavisiyle ilgili de bilgi veren usta oyuncu, 'Öncelikle kemoterapi tedavisi düşünülüyor ancak ben de kemoterapi tedavisine uzak bakıyorum' dedi. Ayberk Atilla, tedavisiyle ilgili izlenilecek yolun önümüzdeki günlerde netleşeceğini söyledi.

Ayberk Atilla kimdir?

18 Eylül 1946 tarihinde İstanbul'da doğan Ayberk Atilla, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olan sanatçı, sanat hayatına 1967 yılında Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nda başladı. Sırasıyla Münir Özkul Tiyatrosu, Altan Karındaş Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Üç Maymun Kabare, Enis Fosforoğlu Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul gibi topluluklarda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde de rol alan Atilla, bir süre aranın ardından yeniden tiyatroya dönerek, BKM Oyuncuları kadrosuna katıldı. Son olarak reyting rekortmeni dizieler Seksenler ve Kiralık Aşk'ta oynadı.