Usta Oyuncu Yavuz Şeker Hayatını Kaybetti

Yavuz Şeker, tedavi gördüğü hastenede hayatını kaybetti.


Türk tiyatrosundan bir yıldız daha kaydı… Tiyatro ve sinemanın usta Oyuncusu Yavuz Şeker hayatını kaybetti.

1 Aydır Tedavi Görüyordu

Şeker yaklaşık 1 aydır ileri derecede zatürre ve koah hastalığı nedeniyle Şişli Etfal Hastenesi'nde tedavi görüyordu. Usta sanatçı son olarak bu sezon İBB Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu Bir Yaz Gecesi Rüyası'ndaki Puck karakteriyle seyirciyle buluşmuştu.

Yavuz Şeker Kimdir?

1943 yılında Samsun'da doğdu. kabataş Erkek Lisesi'nde okudu. 1961-1962 Sezonu'nda Şehir Tiyatroları'na girdi. 1963 yılında Gazanfer Özcan , 1964 yılında Neşe Yulaç Tiyatroları'nda çalıştı. 1974 yılına kadar Ulvi Uraz , Ankara Oyuncuları, İstanbul Güç Birliği, Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatroları'nda çeşitli oyunlarda rol aldı.

Oynadığı Filmler

Oynadığı piyesler arasında Dobriçanin'in 'Müşterek Ev', Çetin Altan 'ın 'Dilekçe', Musahipzade Celal'in 'Mum Söndü', Rıfat Ilgaz 'ın 'Hababam Sınıfı', 'Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı', Orhan Kemal 'İn 'İspinozlar', 'Hint Kumaşı', 'Volpone'u sayabiliriz.

Şeker, 1974 yılında tekrar Şehir Tiyatroları'na döndü. Oynadığı oyunlar arasında en önemlileri şunlardır;'Ömür Satan Hüsam Çelebi', 'Cimri,', 'Galileo Galilei', 'Tatar Ramazan', 'Demokrasi Gemisi', 'Atmasyonya Berberi', 'Kahvehane', 'Aynaroz Kadısı', 'Kanlı Nigar', 'Utanmazın Defteri', 'Hırçın Kız', 'Karım ve Kızım', 'Bir Şehnaz Oyun', 'Keşanlı Ali Destanı', 'Kafes Arkasında', 'Deli Eder İnsanı Bu Dünya', 'Müfettiş', 'Aslolan Hayattır', 'İkinci Nöbetçinin Sıkıntıları', 'Metro Canavarı', 'Sokağa Çıkma Yasağı', 'Kafkas Tebeşir Dairesi'.

Bu arada 'Yoklar Dağındaki Nar', 'Kuğular', 'Tom Sawyer', Masal Masal Matitas' 'Fırıncıyla Züreffa', 'Sırık Obur Camgöz', Hansel ve Gratel, Kül Kedisi, Rüyaların En Güzeli, Saka Kuşu gibi Çocuk Oyunlarında da oynadı.