Usta oyuncuya büyük onur!

Haluk Bilginer, en iyi erkek oyuncu kategorisinde Emmy'ye aday gösterildi.


Usta oyuncu Haluk Bilginer Şahsiyet dizisindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde Uluslararası Emmy Ödülleri'ne aday gösterildi.

Uluslararası 71. Emmy Ödülleri için adaylar bugün açıklandı. 21 ülkeden 11 kategoride 44 adayın olduğu listede Haluk Bilginer Puhutv’de yayınlanan Şahsiyet dizisindeki Agâh Beyoğlu karakteriyle En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday gösterildi.

Yönetmenliğini Onur Saylak 'ın üstlendiği ve Hakan Günday 'ın senaryosunu kaleme aldığı Şahsiyet'te Haluk Bilginer'in yanı sıra Cansu Dere , Metin Akdülger , Şebnem Bozoklu , Hüseyin Avni Danyal , Necip Memili , Müjde Ar, Hümeyra, İbrahim Selim , Ayhan Kavas , Recep Usta ve Fırat Topkorur gibi isimler de rol alıyorlar.

Dizinin konusu

Alzheimer hastası Agah Beyoğlu, bir kasabada yaşanan esrarengiz cinayetin ardından yıllar sonra suçluları cezalandırmaya karar verir. Olayda, bir adamın tüm ailesi yakılarak öldürülmüştür. Nedeni olarak ise küçük bir kıza yaptığı cinsel istismar gösterilir. Ancak bunun ardında yatan gerçekler ve suçlular tamamen farklıdır.

Emmy ödülleri Türkiye saatiyle 22 Eylül'ü 23 Eylül'e bağlayan gece sahiplerini bulacak.