Usta yönetmen 'motor' dedi!

Martin Scorsese imzalı Killers of the Flower Moon'un çekimleri başladı.


Usta sinemacı Martin Scorsese 'nin, kadrosunda defalarca kez birlikte çalıştığı Robert De Niro ve Leonardo DiCaprio 'nun yer aldığı yeni filmi Killers of the Flower Moon'un çekimleri başladı. İlk sinyalleri 2018 yılında verilen Killers of the Flower Moon'un çekimleri 19 Nisan itibarıyla Oklahoma'da start aldı.

 

Geçtiğimiz yıl Netflix ile Apple'ın girdiği filmin haklarını satın alma yarışından galip çıkan Apple'ın yapımcılığında çekilen film ve filmin Oklahoma çekimleri hakkında konuşan Martin Scorsese, bulundukları toprakları ve orada yaşamış yerli halkları doğru bir şekilde temsil eden bir filme imza atıp Amerikan tarihinin unutulmaması gereken bir dönemini ölümsüzleştirmek istediklerini belirtti.

Filmin oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro'nun yanı sıra Jesse Plemons , Lily Gladstone , Tantoo Cardinal , Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion, William Bell eau, Louis Cancelmi , Tatanka Means , Michael Abbott Jr., Pat Healy , Scott Shepherd , Jason Isbell gibi isimlerin bulunuyor.

Çekimleri bölgede yaz boyunca sürecek film, 1920'lerde Oklahoma'da yaşadıkları bölgede petrol çıkmasıyla mensupları birer birer öldürülen Osage yerli halkını ve o dönem hâlâ iptidai hâlde olan FBI'ın bu dava için sürdürdüğü soruşturmayı konu ediniyor.