Uzayda çekilecek ilk filmin yönetmeni belli oldu!

Elon Mask ve Tom Cruise'un bilim-kurgu filmini Doug Liman yönetecek.


Tom Cruise 'un uzayda çekilecek filminin yönetmeni belli oldu. Sinema tarihinde bir ilk olacak yapımı, 2014 yılı yapımı Yarının Sınırında / Edge Of Tomorrow ve 2017 yılı yapımı Kaçakçı / Barry Seal filminde yine Tom Cruise'la birlikte çalışan Doug Liman yönetecek.

 

Mayıs ayı başında Tom Cruise'un Elon Musk ve NASA ile güçlerini birleştirerek çekimleri uzayda gerçekleştirilen ilk kurmaca filme imza atacağı duyurulmuş, kısa bir süre sonra NASA cephesinden de bu haber doğrulanmıştı.

Ünlü oyuncunun Emily Blunt ile başrollerini paylaştığı Yarının Sınırında / Edge of Tomorrow ve ünlü uyuşturucu kaçakçısı pilotun hayatının anlatıldığı Barry Seal / Kaçakçı filmlerinde Tom Cruise ile birlikte çalışan Doug Liman, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda çekilecek filmin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlenecek.

Ancak tüm bu gelişmelere rağmen filmin çekimleri için bir süre daha beklemek gerekecek. Çünkü sırada halihazırda, Tom Cruise'un ajandasında çekimleri Covid-19 salgını nedeniyle ertelenmiş başrolünde yer aldığı 2021 vizyon tarihli Görevimiz Tehlike 7 ve 2022 vizyon tarihli Görevimiz Tehlike 8 filmleri bulunuyor.

Doug Liman ve Tom Cruise'un birlikte yer almayı planladıkları uzay filminin yanı sıra Luna Park isimli bir bilim kurgu filmleri daha bulunduklarını da hatırlatalım.