Victoria ve Abdul'den ilk fragman geldi

Bir kraliçeyle hizmetkarının dokunaklı gerçek hikayesi.


Müthiş bir gerçek hikayeden uyarlanan Victoria ve Abdul'den ilk fragman paylaşıldı. Yine bir kraliçe rolüyle Oscar'ı kucaklamayı başaran Judi Dench ‘in kraliçe victoria'yı canlandırdığı yapım, Kraliçe Victoria’nın, Hindistan kökenli katibi Abdul Karim’i danışmanı yapmasıyla başlayan dostluklarnı konu alıyor.

 3 Idiots filmiyle tanınan Ali Fazal ‘ın Abdul Karim’i canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda Olivia Williams , Michael Gambon , Eddie Izzard gibi isimler yer alıyor. Shrabani Basu‘nun Victoria &Abdul: The True Story of the Queen’s Closest Confidant isimli kitabından uyarlanan filmin senaryosunu, Billy Elliot ve War House filmlerinin senaristi Lee Hall kaleme alıyor.

Konu: Kraliçe Victoria’nın dikkate değer hükümdarlığının ileriki yıllarında geçen beklenmedik bir dostluğun olağanüstü gerçek hikayesi. Genç bir hizmetkar olan Abdul Karim, Kraliçe’nin Altın Jübilesi’ne katılmak üzere Hindistan’dan geldiğinde Kraliçe’den gördüğü beklenmedik ilgiye şaşıracaktır.

Kraliçe uzun süredir koruduğu konumunun kısıtlamalarını sorgularken ikisi birbirlerine karşı bir sadakatle, Kraliçe’nin ev halkının ve yakın çevresinin yok etmeye çalıştığı alışılmadık ve özverili bir bağ kurarlar. Dostlukları gelişirken Kraliçe, değişen dünyayı yeni gözlerle görmeye başlar ve insaniyetini neşeyle yeniden kazanır.  

Dönem filmi meraklılarının heyecanla beklediği Victoria ve Abdul ülkemizde 22 Eylül 2017'de vizyona girecek.