Vizyonda bu hafta!

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli toplam 8 yeni film vizyona giriyor.


Türkiye sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli olmak üzere toplamda 8 yeni film seyirciyle buluşuyor. Yerli yapımlardan Söz Vermiştin; Asfaltın Kralları; küçük yaşlardan beri orkestra şefi olmayı hayal eden genç bir kızın azim dolu hikayesini konu edinen Bir Kadın Zaferi ve İsveç'in Oscar adayı Ve Sonra Dans Ettik haftanın öne çıkması beklenen filmler olarak karşımıza çıkıyor.

Animasyon yapımlar Karlar Ülkesi II ve Ayı Kardeşler: Zamanda Yolculuk bu hafta sonu bir haftalık tatile çıkacak çocuklarımız için güzel bir tercih olabilir.

İyi Seyirler...

 

1- Karlar Ülkesi II / Frozen II

Dünya çapında büyük sükse yapan animasyon yapım Frozen'ın devamı olarak çekilen filmin yönetmenliğini Chris Buck ve Jennifer Lee birlikte yapıyor. Senaryosunu Jennifer Lee kaleme alırken seslendirme kadrosunda ise Kristen Bell ve Idina Menzel yer alıyor.

Arendelle’in kapılarının çok ötesinde tehlikeli bir yolculuğa çıkan Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven’in maceralarının konu edildiği filmde Elsa 'neden büyülü güçlerle doğdum? ' sorusuna cevap ararken yakın dostları olan Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte tehlikeli ve bir o kadar da olağanüstü bir yolculuğa çıkar.


2- Asfaltın Kralları / Ford v. Ferrari

Yönetmenliğini James Mangold 'un üstlendiği ve senaryosunu da A.J. Baime ile birlikte kaleme aldığı filmin başrollerinde Christian Bale , Matt Damon , Jon Bernthal , Caitriona Balfe ve Noah Jupe yer alıyorlar.

1966 yılında düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı’nın gerçek hikayesinin ele alındığı filmde Henry Ford II ve Lee Iacocca ikilisi, tuhaf ancak kararlı bir grup Amerikalı mühendis ve tasarımcıdan sıfırdan bir otomobil yapmalarını ister. Otomotiv vizyoneri Carroll Shelby (Matt Damon) ve İngiliz şoförü Ken Miles’ın (Christian Bale) başını çektiği ekip, uzun yıllardır pistlere egemen olan Ferrari’yi Fransa’da düzenlenen 1966 Le Mans Dünya Şampiyonası’nda alt etmek için işe koyulur.


3- Ayı Kardeşler: Zamanda Yolculuk / Boonie Bears: Blast Into The Past

Leon Ding'in yönetmenliğini yaptığı animasyon filminin orijinal seslendirmelerinde Chris Boike , Joseph S. Lambert , Siobhan Lumsden ve Nichalia Schwartz yer alıyorlar.

Ayı Kardeşler: Zamanda Yolculuk, ilkel çağlara yolculuk yapan Briar ve Bramble kardeşler ile arkadaşları Vick’in maceralarını konu ediyor. Tarih öncesi dönemi keşfetmek için uzay-zaman sürekliliğindeki bir boşluktan yararlan ekip, kendilerini tehlikeli bir maceranın içinde bulur. Önlerine çıkan zorlukların üstesinden gelmeye çalışan Briar, Bramble ve Vick, geçmişte sıkışıp kalmadan günümüze dönmeye çalışır. Ekip, bu süreçte yaban domuzları, dev kaplumbağalar ve sevimli pandalar gibi tehlikeli ve egzotik hayvana rastlar. Briar, Bramble ve Vick, geçmişten kurtulup, geri dönmenin yolunu bulabilecek midir?


4- Ve Sonra Dans Ettik / And Then We Danced

Gürcü yönetmen Levan Akin 'in yazıp yönettiği filmin başrollerinde genç oyuncular Levan Gelbakhiani , Bachi Valishvili , Ana Javakishvili , Tamar Bukhnikashvili ve Kakha Gogidze yer alıyorlar.

Çocukluğundan itibaren dansa ilgisi olan Merab, bir Gürcü topluluğu ile birlikte çalışır. Tutku ile bağlı olduğu dans ile hayatındaki sorunlarından uzaklaşmayı planlayan Merab, en iyisi olabilmek için hiç yorulmadan çalışır. Ancak onun hayatı, gruplarına yeni bir dansçının dahil olmasıyla bambaşka bir hal alır. Grubun yeni üyesi Irakli’yi başlarda en güçlü rakibi olarak gören Merab, zamanla farklı duygulara kapılır. Irakli’ye karşı farklı hisler beslemeye başlayan Merab, bu süreçte kendisini ve bedenini tanımaya başlar.


5- Söz Vermiştin

Baran Seyhan 'ın yönettiği ve senaryosunu kaleme aldığı romantik dram filminin başrollerini Emre Karayel , Aslı Tandoğan , Şenay Gürler , İlyas Özçakır ve Mazlum Çimen paylaşıyorlar.

Müzik yapımcısı Nesim, okul yıllarından tanıdığı Lilyan'la, yeni keşfetmeye başladığı sosyal medyada karşılaşır. Beklenmeyen bu karşılaşma kısa zamanda büyük bir aşka dönüşür. Hızla gelişen Lilyan ve Nesim'in tutkulu aşkı, hayatın gerçekleriyle dolu sürprizlere gebedir.


6- Bir Kadın Zaferi / The Conductor

Maria Peters 'in yazıp yönettiği biyografi dram temalı Hollanda menşeli filmin başrollerini Christanne de Bruijn , Benjamin Wainwright , Scott Turner Schofield , Seumas F. Sargent ve Annet Malherbe paylaşıyorlar.

Antonia Brico, küçük yaşlardan beri orkestra şefi olmak istemektedir ancak kadın olduğu için ciddiye alınmaz. Maruz kaldığı durum sonrası dünya ile yüzleşmeye karar veren Antonia, Berlin Filarmoni Orkestrası sınavına girmeye karar verir. Bu sırada hayatının aşkı ile tanışan genç kadın, bir süre sonra sevdiği adam ve hayallerinin peşinde gitme konusunda bir seçim yapmak zorunda kalır.


7- Kraliçe Lear

Daha önce Pelin Esmer 'in Oyun belgeselinde yer alan Arslanköy Tiyatro Topluluğu'nun serüveni şimdi de beyaz perdede. Belgeselin yönetmenliğini ve senaristliğini Pelin Esmer üstlenirken müzikleri ise Barış Diri 'ye ait.

Toroslar'da yer alan Arslanköy isimli beldede yaşayan bir avuç köylü kadın, 2000'li yılların başında bir araya gelerek bir tiyatro topluluğu kurar ve ismini de Arslanköy Tiyatro Ekibi olarak duyururlar. Kurdukları bu tiyatro topluluğu sayesinde hayatları değişen kadınlar, günlük yaşamlarını sahnede oynamaya başlarlar. Bu sefer kendilerine farklı bir amaç edinen kadınlar, Shakespeare'in Kral Lear oyununu ücra dağ köylerinde sahnelemeyi planlar. Suyun bile zor ulaştığı köylerde oyun sergilemek için yola koyulan kadınların dünyası bu süreçte Kral Lear'ın dünyası ile iç içe geçer.


8- Gece Gelenler

Yerli korku filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Fuat Yılmaz yaparken başrollerinde Murat Seviş , Müge Taştan , Tahsin Dursun ve Halil Topal yer alıyorlar.