Vizyonda bu hafta!

Sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli 3 yeni film vizyona giriyor.


Sinemaseverler bu hafta 3 yeni filmle tanışacaklar. Bu filmlerden efsane sporcumuz Naim Süleymanoğlu'nun hayatını ele alan Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu ve ünlü roman yazarı, yapımcı ve senarist Stephen King 'in aynı adlı eserinden beyaz perdeye uyarlanan Doktor Uyku haftanın önce çıkması muhtemel yapımı olmaya aday yapımlar olarak görünüyor.

İyi Seyirler...


1- Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Efsanevi sporcumuz Naim Süleymanoğlu'nun hayatı, daha önce Ayla, Müslüm, Çiçero ve Türk İşi Dondurma filmleriyle adını duyuran Dijital Sanatlar imzasıyla beyaz perdeye taşınıyor. Filmin yapımcılığını Mustafa Uslu üstlenirken, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu ve senaristliğini ise Barış Pirhasan üstleniyor. Naim Süleymanoğlu'nu, kendisine neredeyse ikizi kadar benzeyen Hayt Van Eck'in canlandırdığı filmin diğer rollerinde Yetkin Dikinciler , Selen Öztürk , Gürkan Uygun , Renan Bilek , İsmail Hacıoğlu , Bülent Alkış ve Uğur Güneş yer alıyorlar.

İlk Dünya Rekoru’na imza attığında 15 yaşında olan, spor kariyerine 7 Dünya Rekoru, 3 farklı olimpiyatta kazandığı 3 Olimpiyat Altın Madalya, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve daha nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu’nun hayatının beyaz perdeye taşındığı Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminde ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesi konu ediliyor.


2- Üzgünüz Size Ulaşamadık / Sorry We Missed You

Ken Loach 'ın yönettiği ve Paul Laverty 'nin senaristliğini yaptığı dram temalı filmin başrollerinde Kris Hitchen , Debbie Honeywood , Rhys Stone , Katie Proctor ve Harriet Ghost yer alıyor.

2008 yılında yaşanan mali kriz, Ricky ve ailesini ciddi bir sıkıntıya sürükler. Borçları ile başa çıkmaya çalışan aile, bu süreçte oldukça yıpranır. Eski rahatlarına kavuşmaya çalışan aile, karşılarına çıkan bir fırsatı değerlendirmeye karar verir. Yapılacak işler aslında hiç de kolay değildir. Biri, yeni bir minibüs ile serbest zamanlı olarak bir teslimat sürücülüğü, diğeri de bakıcılık yapmak zorundadır. Ailelerini geçindirmek ve dünyada ayakta kalmak için kendilerini işe vermek zorunda kalan çift, bu zorlu süreçte kendilerini büyük bir kırılmanın ortasında bulur.


3- Doktor Uyku / Doctor Sleep

Mike Flanagan 'ın yönettiği ve Stephen King'in aynı adlı romanından senaryolaştırdığı filmin başrollerini Ewan McGregor , Rebecca Ferguson , Carel Struycken , Jacob Tremblay ve Cliff Curtis paylaşıyor.

Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir destek grubuyla yerleşir ve 'parlama' gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakımevi işine girer. Bu arada Amerika'nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot adı verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu grupla ilgili gerçek ise oldukça korkunçtur. Danny, kendisiyle benzer yeteneklere sahip bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu grubun yetenekli olanları hedef aldığını fark eder. Bu grup yetenek sahibi çocukların işkence gördükleri sırada çıkan 'parıltılarının buharını' teneffüs ederek yarı ölümsüz hale gelmişlerdir. Gördüğü en yüksek psişik güce sahip olan Abra, Danny'i şeytanlarıyla yüzleştirecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürükleyecektir.