Vizyonda bu hafta!

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli toplam 9 yeni film vizyona giriyor.


Türkiye sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli olmak üzere toplam 9 yeni film vizyona giriyor. Yerli filmlerden 1980 darbesi sonrası yaşanan gerçek bir olaydan esinlenilerek çekilen dram filmi Şuursuz Aşk ve yabancı yapımlardan Lara ve Küçük Joe filmleri haftanın öne çıkabilecek yapımları olarak görülebilir.

Ayrıca TRT Çocuk kanalında yayınlanan Rafadan Tayfa çizgi dizinin ikinci beyaz perde versiyonu olan Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe de minik izleyicilerin ilgisini çekebilir.

İyi Seyirler...


1- Aslan Parçam

Yönetmenliğini Okan Ege Ergüven yaptığı ve senaryosunu Ergüven'le birlikte Ergin Kılıkçıer 'in kaleme aldığı dramatik komedi filminin başrollerinde Hacı Ali Konuk , Ergin Kılıkçıer, Ayçe Abana , Eyüp Ergüven , Kahraman Sivri yer alıyorlar.

Ali, kalp rahatszılığı olan bir gençtir. Ali'nin iyileşebilmesi için ameliyat olması gerekmektedir. Zeki, kardeşinin iyi olabilmesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır. İk kardeş, Antalya'da bulunan arsalarını satmak için İstanbul'dan yola çıkar. Ancak bu yolculukta başlarına beklenmedik olaylar gelecektir.


2- Astral Boyut / Astral

Chris Mul 'un yönettiği ve Michael Mul l'la birlikte senaristliğini üstlendiği İngiliz menşeli filmin başrollerini Frank Dillane , Vanessa Grasse , Catherine Steadman , Damson Idris ve Trevor White paylaşıyor.

Genç bir adam olan Alex, metafizik öğrencisidir. Annesinin zamansız ölümü Alex'in büyük bir yıkıma uğramasına neden olur. Annesinin yasını tutan ve kendisini bir türlü toparlayamayan Alex, bilimsel Astral seyahat ile ruhunu görünmeyen boyutlara taşımayı öğrenmek ister. Ancak astral seyahati denemeye çalıştığında, etrafı kötü niyetli ruhlarla sarılır. Bunun akabinde annesinin karanlık geçmişini öğrenen Alex, ailesinin de bu ruhlar tarafından kuşatıldığını keşfeder. Kötü niyetli ruhların etkisinden kurtulmaya çalışan Alex, bunun için son bir aforoz töreni yapmak zorunda kalır. Görünmeyen varlıkları görebilen Michelle’in de yardımını alan Alex, yaşadığı sorunların geçmiş ile bağlantılı olduğunu öğrenir.


3- Barınak / Sanctuary Population One

Yönetmenliğini Lilly Heart Marriott ve senaristliğini ise yönetmenle birlikte Sina Sultani ve Katlin Wright 'ın üstlendiği macera - bilim kurgu temalı filmin başrollerinde Christopher Foran , David Watkins ve Robyn Westcott yer alıyor.

Dünya yok olma tehlikesi karşı karşıyadır. Havadan bulaşan bir virüs, insanları etkisi altına alır. Genç bir idealist olan Ethan, değişen dünyada insanları kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir. Ancak enfekte olmuş insanların peşine düştüğü bu gezegende, bir yandan da geride bıraktığı ailesini bulmaya çalışan Ethan, bu süreçte kendisini geçmişinin hayaletleri ile savaşırken bulur.


4- Bayrak-2

Haziran ayında vizyona giren Bayrak-1 filminin devam halkası olan aksiyon ve gerilim türündeki 'Bayrak-2' filminin yönetmen, senarist, yapım koltuğunda Serkan Tuğcu oturuyor. Filmin başrollerinde ise Serkan Tuğcu ile birlikte Tufan Gören , Ferdi Gülcü , Mustafa Gültekin ve Latif Akgün yer alıyor.

Kurt, dünyayı yöneten ailelerin peşine düşmüştür. Ancak güce ve paraya sahip olma arzusu Kurt’un konseye ihanet etmesine neden olur. Bu süreçte Kurt’un Lord ile yakınlaşması, Bayrak Konseyi üyeleri için büyük bir tehlike oluşturur. Lord’un ihtiyacı olduğu bir anda yardımına koşan Kurt, Lord’un güvenini kazanarak masaya oturmayı başarır. Bu sırada ekibinden ayrılarak birim komutanları ile yoluna devam eden Demir, Kurt’un evine gittiğinde gizli bir belgeyi ele geçirir. Bu belge sayesinde Demir, büyük bir tehlikeyi engellemeye çalışır. Kurt için her şey yolunda giderken Demir ve diğer komutanların beklenmedik hamlesi, Kurt’u Lord’un hedefi haline getirir.


5- Kara Noel / Black Christmas

Yönetmen koltuğunda Sophia Takal 'ın oturduğu gerilim - korku temalı filmin senaryosu yönetmen Takal ile birlikte April Wolfe 'un imzasını taşıyor. Başrolleri Imogen Poots , Cary Elwes , Aleyse Shannon , Brittany O'Grady ve Lily Donoghue paylaşıyor.

1974 yapımı Black Christmas filminin yeniden çekimi olan filmin konusu şöyle: Tatil günlerinde Hawthorne Koleji son derece sessiz ve sakindir. Ancak ortaya bir katil çıkar. Bu katil, kampüsün kız öğrenci yurdunda kalan öğrencileri birer birer avlayacaktır. Ancak katilin öğrenmesi gereken bir şey vardır: Yeni nesil kadınlar çaresiz bir şekilde ölümü beklemiyor, karşılık veriyordur. Bu savaşı bitirmek için öğrenciler de ellerinden geleni artlarına koymayacaklardır.


6- Küçük Joe / Little Joe

Jessica Hausner 'in yönettiği ve senaristliğini Géraldine Bajard ile birlikte üstlendiği drama, bilim kurgu temalı filmin başrollerini sevilen oyuncular Emily Beecham ve Ben Whishaw paylaşıyorlar. İkiliye diğer rollerde Kerry Fox , Kit Connor ve Phénix Brossard eşlik ediyorlar.

Bekar bir anne olan Alice, yeni türler geliştirmekle uğraşan bir şirkette çalışan kıdemli bir bitki yetiştiricisidir. Genç kadın, uzun zamandır bir bitki üzerinde çalışmaktadır. Alice’in ürettiği kırmızı bitki, sadece güzelliği ile değil aynı zamanda tedavi edici değeri ile de dikkat çekmektedir. Bitki, ideal sıcaklıkta tutulur, düzgün beslenir ve onunla düzenli olarak konuşulursa sahibini mutlu etmektedir. Genç kadın, her ne kadar şirket politikasına uymasa da, bitkiyi oğlu Joe'ya ev hediyesi olarak almaya karar verir. Bitkiye 'Little Joe' adını veren anne oğul, bitkilerin büyüdükçe verdikleri isim kadar zararsız olmadığına dair şüphe duymaya başlar. Bitkileri gözlem altında tutan Alice, bitkilerin tohumlarını saçıldıkça, insanlar üzerinde farklı etkiler yarattığını düşünür. Yaşananların gerçek mi yoksa birer hayal ürünü mü olduğunu ayırt edemeyen Alice, kendisini tuhaf bir oyunun içerisinde bulur.


7- Lara

Jan Ole Gerster 'in yönettiği ve Blaz Kutin 'in senaryosunu kaleme aldığı Alman menşeli dram filminin başrolleride Corinna Harfouch , Tom Schilling , Rainer Bock , Volkmar Kleinert ve Maria Dragus yer alıyor.

Lara’nın 60. doğum günü, bu zamana kadar kutladığı günlerden farklı bir anlam içermektedir. Lara’nın oğlu Viktor, ilk piyano konserini tam da annesinin doğum gününde verecektir. Oğlu için bir müzik kariyeri çizen Lara, bu özel günün doğum gününe denk gelmesinden ayrıca memnundur. Lara, bu özel gün için ne kadar mutlu olsa da o kadar da endişelidir. Konsere bir hafta kala oğlu ile iletişim kuramayan ve konserin kendisini pek tatmin etmeyeceğini düşünmeye başlayan Lara, bu günü kurtarmak için harekete geçmeye karar verir. Konserin satılmayan tüm biletlerini alan Lara, tanıştığı herkese biletleri hediye eder. Lara, bu geceyi unutulmaz kılmaz için ne kadar çaba sarf etse de işler bir o kadar kontrolünden çıkar.


8- Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe

İsmail Fidan 'ın yönetmen koltuğunda oturduğu, animasyon - macera türündeki filmin senaryosunu Ozan Çivit kaleme alıyor. Filmin seslendirmelerinde Şirin Giobbi , Levent Kol , Yağmur Sergen , Hakan Coşar ve Emine Sergen Kazbek görev alıyorlar.

Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe, Rafadan Tayfa ekibinin, Göbeklitepe'de atıldıkları gizemlerle dolu maceraları konu ediyor. Dünyanın gözü Göbeklitepe’nin üzerindedir. Burada yapılan kazılar büyük yankı uyandırmıştır. Tam da Göbeklitepe’nin ilgi odağı olduğu dönemde Akın, Şanlıurfalı arkadaşı Veysi’den gizemli bir paket alır. Merak içinde paketi açan Akın, paketin içinde ne olduğuna tam olarak anlam veremediği bakır bir sini bulur. Paketi aldıktan sonra Veysi’nin panik halinde Akın’a ulaşması ve peşinde birilerinin olduğunu söylemesi, Akın’ın kafasını iyice karıştırır. Siniyi gören Rafadan Tayfa ekibi, kısa sürede sininin Göbeklitepe'yle ilgili olduğunu anlar ve onu Göbeklitepe’nin kaşifi Başkan Amca’ya göstermeye karar verir. Ekip, hem siniyi Başkan Amca’ya göstermek hem de Veysi’yi bulmak için Şanlıurfa’ya doğru macera dolu bir yolculuğa çıkar.


9- Şuursuz Aşk

1980 ihtilalinin olduğu yıllarda Menekşe ile Yusuf'un sıradışı ve etkileyici aşk hikayesini konu alan filmin yönetmenliği ve senaryosu Umut Ertek 'e ait. Romantik drama filminin başrollerini İsmail Hacıoğlu , Ebru Şahin , Burcu Kara , Ruhi Sarı ve Tuncer Salman paylaşıyor.

Şuursuz Aşk, akıl hastanesinde geçen hüzünlü bir aşk hikayesini konu ediyor. Doğuştan engelli olan Yusuf'un hayattaki tek amacı, üniversitenin kampüs girişinde simit satıp annesine ekmek götürebilmektir. Siyaset ile uzaktan yakından ilgisi olmayan Yusuf, ihtilalin kaos ortamından nasibini alır. Yaşananların ardından genç adam gözünü, akıl ve ruh sağlığı rehabilitasyon merkezinde açar. Yusuf'un yolu burada, uzun zamandır hastanede kalan ve geçmişin izleriyle boğuşan Menekşe ile kesişir. Aynı hastanede iyileşmeye çalışan Yusuf ve Menekşe, birbirlerini tanıdıkça bîhaber oldukları aşk duygusu ile tanışır. Bu durum onların yeniden doğumuna sebep olacaktır.