Vizyonda bu hafta!

Bu hafta 2'si yerli olmak üzere toplam 7 yeni film vizyona giriyor.


Sinema salonları bu hafta 2'si yerli toplam 7 yeni filme ev sahipliği yapıyorlar. Her ne kadar Resmi Sırlar ve Judy filmlerinin öne çıkması beklense de geçen hafta vizyona giren Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe ve 1 Ocak'ta vizyona giren Baba Parası filmlerini geçmeleri oldukça zor görünüyor.

İyi Seyirler...


1- 2177 Hackerları / 2177: The San Francisco Love Hacker Crimes

Yönetmenliğini ve senaristliğini Jose Figueroa 'nın üstlendiği bilim kurgu temalı filmin başrollerini Sean Patrick Flanery , Dominique Swain , Miracle Laurie , Shane Coffey ve Black Thomas paylaşıyor.

Bir adam gözlerini açtığında, kim olduğuna dair hiçbir fikri olmadığının farkına varır. Geçmişe dair hiçbir anısı olmayan adam, birden kendisini peşinde olan bir suikastçiden kaçarken bulur. Bu sırada, sert olduğu kadar havalı bir polis olan karısı, adamı bulmak için umutsuzca bir arama başlatmıştır. Ancak kadının kocasını bulmak için verdiği çaba, kariyerinin sona ermesine neden olacak bir hamle olur.


2- Bacurau

Brezilya - Fransa ortak yapımı gizem, macera ve aksiyon temalı yapımın senaryosu ve yönetmenliği Juliano Dornelles - Kleber Mendonça Filho ikilisine ait. Filmin başrollerinde ise Sonia Braga , Udo Kier, Bárbara Colen , Thomas Aquino ve Silvero Pereira isimleri yer alıyor.

Filmin hikayesi Brezilya’nın küçük bir kasabası olan Bacurau'da geçiyor. Genç bir kadın olan Teresa, Bacurau’da bulunan büyükannesinin cenaze törenine katılmak için kasabaya gider. Teresa’nın büyükannesi ve aynı zamanda kasabanın lideri Carmelita, 94 yaşında hayatını kaybedince kasabada yas havası hakim olur. Teresa, cenaze için geldiği Bacurau'nun birçok sorununun olduğunu gözlemler. Kasaba, temel olanaklardan yoksun, telefonunun çekmediği, temiz suyun bulunmadığı ve daha nice sorunların baş gösterdiği bir yer haline gelmiştir. Carmelita'nın ölümünün ardından geçen birkaç gün sonra kasaba sakinleri, bölgenin haritadan silindiğini ve art arda ölümlerin meydana geldiğini fark edecektir.


3- Gece Gelen: Cin Bebek

Yapımcılığını yaptığı 10. Köy Teyatora ve Bambaşka filmleriyle tanınan Bülent Aydoslu 'nun yönetmen koltuğunda oturduğu ve senaryosunu kaleme aldığı gerilim - korku filminin başrollerini Buse Sevindik , Ömer Polat , Onur Çimen ve Gizem Tataroğlu paylaşıyor.

Köyde yaşayan genç bir kadın olan Doğa'nın hayatı, kendisine cinlerin musallat olması kabusa döner. Kendisine musallat olan İblis'in oğlu olan Ziffar adındaki bu cinden hamile kalan Doğa, cin bebeği doğurmak zorunda kalır. Başına gelen bu olaydan kurtulmanın yolunu arayan genç kadın, köy mezarlığında bulunan cinlerle bir anlaşma yapmak zorunda kalır.


4- Judy

Yönetmenliğini Rupert Goold 'un yaptığı ve senaryosunu ise Tom Edge - Peter Quilter ikilisinin birlikte kaleme aldığı İngiliz menşeli biyografik drama filminin başrollerinde Renée Zellweger , Finn Wittrock , Jessie Buckley , Michael Gambon ve Andy Nyman yer alıyor.

1968 kışında, Garland'ın 'Oz Büyücüsü'ndeki ikonik Dorothy rolünü oynamasının üzerinden 30 yıl geçmiştir. Talk of the Town performansları için çalkantılı Londra'ya gelen Garland, arkadaşlarıyla ve hayranlarıyla yeniden bir araya gelmenin coşkusunu yaşarken, bir yandan da gece kulübünün yönetimiyle çatışmaktadır. İleride 5. kocası olacak Mickey Deans'in hayatına girişiyle birlikte, Garland için her şey daha parlak görünmeye başlar. Ancak 47 yaşının 45 yılında çalıştıktan sonra, çok yorgun ve hassastır. Hollywood'a feda edilen çocukluğunun anıları ve çocuklarının yanına, eve dönme isteği Garland'ın zihnine gölge düşürmektedir.


5- Laz Kit

Yönetmenliğini Yusuf Atıcı 'nın ve senaristliğini ise Aziz Özuysal 'ın üstlendiği komedi türündeki Laz Kit filminin oyuncu kadrosunda Tuğba Özay , Çılgın Sedat, Sinan Bengier , Ahmet Çelik , Esra Sönmezer , Dost Elver gibi isimler yer alıyor.

Kalemiti Ceyn, Amerika'dan küçük bir köye geldiği zaman beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalır. Tarlaya giden genç kadın, burada erkeklerin saldırısına uğrar. Peşindeki erkeklerden kaçan Kalemiti Ceyn, köy meydanına geldiğinde duruma şahit olan Deli Kadir tarafından kurtarılır. Ancak olanlar bununla da sınırlı kalmayacaktır.


6- Resmi Sırlar

Gavin Hood 'un yönetmen koltuğunda oturduğu ve senaryosunu da Gregory Bernstein 'le birlikte kaleme aldığı ABD - İngiltere ortak yapımı politik gerilim filmi Resmi Sırlar'ın başrollerinde Keira Knightley , Matt Smith , Ralph Fiennes , MyAnna Buring ve Matthew Goode isimleri yer alıyor.

Amacı savaşı durdurmak ve hayat kurtarmak olan Katherine Gun, BM Güvenlik Konseyi'ne karşı düzenlenen yasa dışı bir NSA casus operasyonunu gördüğü bir e-mail aracılığıyla İngiliz gazetesi Londra Observer muhabiri Martin Bright'a sızdırır. Bunun ardından Katherine, tutuklanmayla karşı karşıya kalır. İstihbarat çalışanının tutuklanması bu gizli bilgiyi dünya çapında manşetlere taşır. Katherine'i serbest bıraktıracak delili elde etmeye çalışan Martin, Katherine'in hayatını büyük bir tehlikeye sokan komployu ortaya çıkarır. Bu süreçte Katherine evliliği ve hayatta kalma mücadelesi için ayakta kalmalıdır.


7- Yabani

Olga Gorodetskaya 'nın yönetmenliğini yaptığı ve senaristliğini de Anna Starobinets 'le birlikte üstlendiği Rus yapımı korku - gerilim temalı filmin başrollerini Sevastian Bugaev , Roza Khayrullina , Elena Lyadova , Mikhail Safronov ve Konstantin Topolaga paylaşıyor.

Yabani, çocuklarını kaybetmenin acısı ile baş etmeye çalışan bir çiftin hayatına odaklanıyor. Mutlu bir yaşam süren Igor ve Polina'nın hayatları, çocukları Vanya'nın kaybolmasıyla altüst olur. Küçük çocuğu bulmak için ne kadar uğraşılsa da bir sonuca ulaşılamaz. Aradan geçen dört yılın ardından çift, hayatlarına yeniden yön verebilmek için bir erkek çocuk evlat edinmeye karar verir. Vanya yerine koydukları çocuk, gün geçtikçe oğullarına benzemeye başlar. Başlarda bu durum sorun yaratmasa da güç geçtikçe yaşananlar tuhaf bir hal alır. Çift, bir süre sonra evlat edindikleri çocuğun insan dışı, yabani bir varlık olduğunu keşfeder.