Vizyonda bu hafta!

14 Şubat'a özel yapımlar ile 10 yeni film bu hafta vizyondaki yerini alıyor.


Bu hafta vizyona 10 yeni film giriyor. 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel gelen aşk filmlerinin yanı sıra, animasyon ve korku filmlerini görmek de mümkün.

 

 

Haftanın en ilgi çekici yapımı 14 Şubat’a özel yeniden vizyona giren “Cesaretin Var mı Aşka? ” olabilir. Bunun yanı sıra Türk yapımlarından “Ağır Romantik” ve “Nasipse Olur” da romantik bir Sevgililer Günü için ideal bir seçim olacaktır. 

Cesaretin Var mı Aşka? / Love Me If You Dare

2003 yılında ilk kez vizyona giren film yıllar sonra, Sevgililer Günü’ne özel yeniden vizyona giriyor. Yann Samuel’in yönettiği filmin başrol oyuncuları Guillaume Canet ve Marion Cotillard ’dan oluşuyor. 

Julien ve Sophie birlikte büyüyen iki yakın arkadaştır. Çocukken başladıkları tuhaf oyunu, yetişkinlik dönemlerinde de sürdürürler. Hiçbir şeyden korkmadan, her şeyi yapmaları gerektiğini söyleyen bu oyun bir tür yarışmadır, bu yüzden birbirleriyle hep bir yarış içindedirler. Büyüdükçe araya giren zaman ikilinin arasına giren insanlar ve hayal kırıklıkları oyun için yeni şanslar doğururken, işler daha da kızışıyor ve ikilinin birbirine kavuşmasını engelliyor. 

Bu iki genç, aşklarının önüne geçen zorlu görevleri aşıp birbirlerine kavuşabilecek mi?

 

Ağır Romantik 

Filmin yönetmenliğini Deniz Denizciler yapmaktadır. Oyuncu kadrosunda Tuvana Türkay ve Onur Tuna ’nın yanı sıra Sermiyan Midyat , Altan Erkekli , Durul Bazan gibi usta isimleri de görmek mümkün.

Film sanatla ilgilenen bir anne ve profesör bir babanın kızı olan Aslı ile babası kapkaç çetesinin başı olan Kerem’in zorlu aşk serüvenini anlatıyor. Aslı'nın hayatı, bir gün Beyoğlu'nda yürürken bir kapkaççının çantasını çalması ile bambaşka bir hal alır. Yaşadığı olay sonrası büyük bir korkuya kapılan Aslı'ya, bu sırada olaya şahit olan Kerem adında bir adam yardım eder ve çantayı bularak Aslı'ya teslim eder. Bu tatsız olay sayesinde tanışan Aslı ve Kerem, görüşmeye devam ederek çok geçmeden güzel bir ilişkiye başlar. Ancak Kerem, ayrı dünyalara sahip olduğu sevgilisine kendisini bambaşka biri olarak tanıtır. Finans uzmanı olarak kendisini tanıtan Kerem, babasının İstanbul'un en büyük kapkaç çetesinin başı olduğu gerçeğini de gizler. Ancak yaşananlar, onların en mutlu günlerinin akıllarından hiç çıkmayacak bir güne dönüşmesine neden olur.

 

Nasipse Olur

Filmin başrolünde Algı Eke ve Burak Sevinç bulunuyor. Sinop / Boyabat’ta çekilen filmin yönetmen koltuğunda ise Selahattin Sancaklı oturuyor.

Günfer, geçimini pastacılık yaparak sağlayan genç bir kadındır. Babasının vefatından sonra büyük bir yıkıma uğrayan Günfer, tek başına hayat mücadelesi vermeye çalışır. Başına gelen felaketlere karşı direnen Günfer'in hayatı, mahallenin zengin çocuğu Gökhan ile yollarının kesişmesi ile bambaşka bir hal alır.

 

Küçük Kadınlar / Little Woman

Oscar Ödülleri’nde birçok adaylık almaya hak kazanan filmin oyuncu kadrosunda Saoirse Ronan , Emma Watson , Florence Pugh , Eliza Scanlen , Laura Dern , Timothee Chalamet, Meryl Streep , Bob Odenkirk gibi önemli isimler yer alıyor. Louisa May Alcott ’un klasikleşmiş romanından uyarlanan Little Women'ın yönetmen koltuğunda Greta Gerwig bulunuyor.

İç Savaş sonrası Amerika'da yaşamlarını sürdürmeye çalışan dört kız kardeşin hikayesini anlatıyor. Meg, Jo, Beth ve Amy birbirinden tamamen farklı karaktere sahip dört kız kardeştir. Çocukluk dönmelerini geride bırakıp kadınlığa geçiş süreçlerinde kardeşler türlü dertlerle boğuşur. Babaları Amerikan İç Savaşı'na katılan dört genç kız, anneleri ile birlikte yaşam mücadelesi vermeye başlar. Bu zorlu süreçte en büyük kazançları birbirlerinin yanında olmalarıdır. Her türlü zorluğu birlikte göğüsleyen kardeşler bu süreçte asıl mutluluğun sevgi olduğunu anlar.

 

Yeni Baştan / La Belle Epoque

İlk kez 72. Cannes Film Festivali’nde gösterilen filmin yönetmen koltuğunda Nicolas Bedos bulunuyor. Fransız yapımı filmin oyuncu kadrosunda Daniel Auteuil , Guillaume Canet, Doria Tillier gibi isimler bulunuyor.

Filmin konusu hayatının en unutulmaz zamanına geri dönme şansı bulan bir adamın hikayesine odaklanıyor. Victor, hayal kırıklığına uğramış bir adamdır. Onun hayatı, Antoine adında bir girişimci ile tanıştıktan sonra bambaşka bir hal alır. Antoine, Victor’a hayatının bir dönemine geri dönme fırsatı sunar. Bu büyük fırsatı değerlendirmek isteyen Victor, hayatının en güzel dönemine, bundan tam 40 yıl önce hayatının aşkı ile tanıştığı güne geri dönmek ister.

 

Masallardan Geriye Kalan 

Yönetmenliğini ve senarsitliğini Mustafa Uğur Yağcıoğlu 'nun üstlendiği filmin başrollerinde Özgür Çevik , İlayda Akdoğan ve Tuba Ünsal yer alıyor.

Film, üniversitede doçent olan bir adam ile yüksek lisans öğrencisi bir kız arasında yaşanan aşkı konu ediyor. Evren ve Hece arasında beklenmedik bir zamanda, hızla gelişen aşkı konu edinen filmde, aşkın karşı taraftan çok kişinin kendisiyle ilgili olduğu gözler önüne seriliyor.

 

The Gentlemen

Haftanın tek aksiyon filmi olarak vizyona giren filmin yönetmenliğini Guy Ritchie yapıyor. Oyuncu kadrosunda  Matthew McConaughey , Charlie Hunnam , Henry Golding , Michelle Dockery , Hugh Grant , Jeremy Strong , Colin Farrell gibi isimler bulunuyor.

Film, kurduğu suç imparatorluğunu bırakmak isteyen bir adamın hikayesini konu ediyor. Londra’da kurduğu suç imparatorluğunu bırakmak isteyen Mickey Pearson, ailesi ile birlikte Amerika’ya dönmeyi planlar. Kendisine yeni bir hayat kurmayı planlayan Mickey, işlerini devretmek için ünlü bir milyarder olan Matthew ile anlaşır. Bu sırada Mickey, yıllardır gözünden sakındığı arazilerini Coach ve çetesinden korumaya çalışır. Özel dedektif olan Fletcher ise yıllardır peşine düştüğü Mickey’nin işlediği suçları ortaya çıkarmanın derdindedir. Kendisini türlü entrikaların içinde bulan Mickey, planladığı gibi işin içinden sıyrılmayı başarabilecek midir?

 

Kirpi Sonic / Sonic The Hedgehog

Jim Carey, James Marsden gibi isimler tarafından seslendirilen Sonic, Jeff Fowler yönetmenliğinde hazırlanan bir animasyon film.

Video oyunundan sinemaya uyarlanan Kirpi Sonic, peşine düşen yetkililerden kurtulup, şeytani doktorun elinde bulunan yüzükleri geri almaya çalışan Sonic'in hikayesini konu ediyor. Hükümet, insan biçiminde bir kirpi olan Sonic’i yakalamak için peşine düşer. Devlet görevlileri her yerde Sonic’i aramaya başlar. Sonic ise bu sırada şeytani Dr Eggman’ın ele geçirdiği yüzükleri geri almaya çalışmaktadır. Küçük bir kasaba olan Green Hills’in şerifi Tom Wachowski, Sonic’in peşine düşen hükümet yetkililerinden kaçmayı başarıp, doktordan yüzükleri geri alabilmesi için yardım etmeye karar verir. Ancak bu sandığı kadar kolay olmayacaktır. 

 

Akıllı Balık / Shark School

June Taylor ’ın yönettiği animasyon filmi eğlenceli seslendirmesiyle bu hafta vizyona giriyor. 

Akıllı Balık, balık okulunu çok seven iki genç balığın maceralarını konu ediyor. İki genç balığın en çok sevdiği şey her gün balık okuluna gidip gelmektir. Balıklar, sevgili öğretmenlerinden her gün yeni bir şeyler öğrenmekten fazlasıyla mutlu olur. Balık okulu sadece onlar için değil her yaştan çocuk için eğlenceli ve eğitici bir deneyimdir.

 

Kiki: Lanet-i Cin

Haftanın tek korku filmi olan Kiki: Lanet-i Cin, korku filmi severler için vizyona giriyor. Mustafa Miraç Kaya 'nın yönetmen koltuğuna oturduğu yerli korku filminin oyuncu kadrosunda Mustafa Miraç Kaya, Türkan Kılıç , Yaşar Aydınlıoğlu gibi isimler bulunuyor. 

Samsun’un Vezirköprü ilçesine bağlı Güldere köyünde gerçekten yaşanmış bu olay, Medyum Kaan Soyluhan ’ın günlüğünden alınmıştır.

Aradığı mutluluğu görücü usulü yaptığı evliliğinde bulamayan Muzaffer, eşi Şenay ve iki çocuğunu bırakıp, yasak aşk yaşadığı Satı ile evlenir. Satı ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Elif, dmd hastasıdır. Ayrıca şizofreni hastası olan Elif, sürekli halüsinasyonlar yaşamaktadır. Kızının hastalığını kabul etmeyen Muzaffer, kızını bu durumdan kurtarmak için sürekli doktorlara başvurur fakat hiçbir sonuç almaz. Çareyi önce komşuları aracılığı ile tanıştığı astrolog Yeliz’de daha sonra Yeliz aracılığı ile tanıştığı Bedir isimli medyumda arayan Muzaffer, Bedir’in kızı için son çare olduğuna inanmaktadır. Bedir’in Elif’i kurtarma çabaları sonuç vermez. Zira Bedir’in de fark edemediği farklı bir etki sadece Elif’i değil tüm aileyi çoktan esir almıştır ve Muzaffer kendisini ve ailesini uçsuz bucaksız bir labirentin içinde bulmuştur. Bedir’in aileyi kurtarma çabaları içerisindeyken farkında olmadan ortaya çıkaracağı sırlar, tüm bağları kopartacaktır. Hangisi hayal, hangisi gerçek. Siyah ve beyazın ortasındaki ince bir çizgide yürürken bir ailenin yok yere yok oluşuna tanıklık eden Bedir’in bıkmadan usanmadan verdiği bu mücadelenin, aslında kanlı bir intikam savaşına dönüşmesi, hiç umulmayan bir netice ile son bulacaktır.