Vizyonda bu hafta!

Bu hafta 1'i yerli olmak üzere 6 yeni film sinemaseverlerin huzuruna çıkıyor.


Bu hafta 1'i yerli toplam 6 yeni film vizyona giriyor. Yerli yapımlar Müstakbel Damat, Malazgirt 1071, Deney ve Aslan Hürkuş Kayıp Elmas filmlerinin vizyonları Coronovirüs salgını sebebiyle ileri bir tarihe ertelenince bu hafta sonu sadece 6 film perde demiş oldu.

Haftanın öne çıkması beklenen yapımları olarak Bloodshot: Durdurulamaz Güç ve Gölgelerin Aşkı filmleri öne çıkıyor.

İyi Seyirler...

1- Araf 4: Meryem

Haftanın tek yerli yapımı Araf 4: Meryem'in yönetmenliğini ve senaristliğini Gökhan Arı üstleniyor. Korku temalı filmin başrollerini ise Berrak Öztekin , Efsun Akkurt , Derya Şen ve Damla Özovalı paylaşıyor.

Meryem mesleğinin henüz başında olan genç bir öğretmendir. Kendisi gibi öğretmen olan yakın arkadaşı Güzide ile teyzesi Nurten’in evinde kalmaktadır. Nurten’in sakat bir oğlu ve bir kızı vardır.

Meryem ve Güzide yaşadıkları bu evde garip olaylara şahit olurlar. Meryem başlarda bu durumların psikolojik olduğunu düşünse de aynı olayları Güzide’nin yaşamasıyla gerçeği öğrenmeye başlar. Meryem’in teyzesi Nurten bütün sırları ve cevapları barındırmaktadır. Nurten geçmişte yaşanan günahların bedelini yeğeni Meryem’e ödetir.

 

2- Kadın / Women

Fransız sinemacılar Anastasia Mikova ve Yann Arthus-Bertrand 'ın yönettiği belgesel yapım dünyanın 50 farklı ülkesinden 2000 kadının sesi oluyor.

Kadın belgeseli, 50 farklı ülkeden 2000 kadına kulak veren dünya çapında bir proje. Bu kadar geniş çaplı olmasının yanı sıra insanlığın yarı nüfusunu oluşturan kadınların samimi portrelerini gözler önüne seriyor. Bu belgesel, kadınların tüm dünyada maruz kaldığı adaletsizliklere ışık tutmak için bir fırsat; ancak Kadın’ın daha çok altını çizmek istediği şey kadınların içsel gücü ve karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen dünyayı değiştirebilme kapasiteleri. Kadınların seslerinin daha fazla yankı bulduğu bu yeni dönemde, belgeselin amacı sadece hak aramak ya da problemlere odaklanmak değil, aynı zamanda çözümler bulmak ve cinsiyetleri uzlaşmaya davet etmek...

 

3- İlk Aşk / First Love

Japon menşeli komedi, romantik ve suç temalı İlk Aşk filminin yönetmen koltuğunda Takashi Miike otururken, senaryo ise Masa Nakamura 'nın imzasını taşıyor. Başrollerde ise Becky, Sakurako Konishi , Masataka Kubota , Jun Murakami ve Nao Ohmori 'yi izleyeceğiz.

Leo, duygularını göstermekten kaçınan başarılı bir boksördür. Genç adam gönlünü, masum bir telekız olan Monica’ya kaptırır. Başaracağına inandığı bir dövüşten ağır darbe alması Leo’yu derinden etkiler. Bu sırada Monica farkında olmadan kendisini bir uyuşturucu kaçakçılığı planının içinde bulur. Monica’ya yardım etmek isteyen Leo, gece boyunca peşlerine düşen mafya, polis ve bir suikastçıdan kurtulmaya çalışır.

 

4- Mürit / The Lodge

Severin Fiala ve Veronika Franz 'ın birlikte yazığı yönettikleri İngiliz gerilim filminin başrollerinde Riley Keough , Jaeden Lieberher , Richard Armitage , Alicia Silverstone ve Lia McHugh yer alıyor.

İki çocuğu ile birlikte yaşayan Richard, ikinci evliliğine hazırlanmaktadır. Sevgilisi Grace ve çocukların kaynaşmasını isteyen Richard, birlikte olmalarını sağlayacak kısa bir tatil planlar. Richard, çocukları ve Grace, şehirden uzakta bulunan bir tatil köyüne gider. Genç kadın, çocukların kendisinden hoşlanmaları için elinden geleni yapar. Ancak çocukların tek isteği babalarının Grace’den ayrılmasıdır. Yakında üvey anneleri olacak olan Grace hakkında araştırma yapan çocuklar, genç kadının yıllar önce yaşanan bir katliamdan sağ kurtulan tek kişi olduğunu öğrenir. Geçmişte yaşanan olayın travmasıyla boğuşan Grace, dağ evinden bir takım tuhaf olaylara şahit olur. Evin çevresinde yaşanan korkutucu olayların artmasıyla birlikte Grace, karanlık geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalır.

 

5- Gölgelerin Aşkı / Above the Shadows

Yönetmenliğini ve senaristliğini Claudia Myers 'in üstlendiği romantik fantezi filminin başrollerini Megan Fox , Olivia Thirlby , Alan Ritchson , Maria Dizzia ve Jim Gaffigan paylaşıyor.

Yıllardır yalnız olan ünlü fotoğrafçı Holly, yaşamını bir gölge olarak sürdürmektedir. Yıllar sonra onu görebilen tek kişi olan Shane Black well adındaki gözden düşmüş bir MMA dövüşçüsü ile tanışır. Genç kadın, Shane’in gözden düşmesinin nedeninin, tabloid fotoğraflarından biri olduğunu fark eder. Neden olduğu şeyi telafi etmek isteyen Holly, Shane’ın eski “şampiyon” statüsünü geri kazanması için elinden geleni yapar. Shane ile aşkın ne demek olduğunu anlayan Holly, aynı zamanda kendi kaderi için hayal ettiğinden daha fazla sorumluluk taşıdığı gerçeğine uyanır.

 

6- Bloodshot: Durdurulamaz Güç / Bloodshot

Vin Diesel 'in başrolde yer aldığı aksiyon filminin yönetmenliğini Dave Wilson ve senaristliğini Eric Heisserer ve Yvel Guichet ikilisi üstleniyor. Filmde Vin Diesel'e Guy Pearce , Eiza González , Sam Heughan ve Toby Kebbell eşlik ediyorlar.

Denizci olan Ray Garrison isimli bir adam ve karısı öldürülür. Bunun ardından bir grup varlıklarını gizleyen bilim adamı Ray Garrison'ı nanoteknoloji yardımıyla hayata geri döndürür. Ray bundan sonra kendi gibi olan süper askerlerle çalışacaktır. Bu sırada ise geçmişiyle ilgili hiçbir şey hatırlamıyordur. Ama hafızası geri gelmeye ve karısı ile kendisini kimin öldürdüğünü hatırlamaya başladığında her şeyi yok etmek için mücadele vermeye başlayacaktır. Garrison, yavaş yavaş bu cinayetin ardındaki komployu ortaya çıkaracaktır.