Vizyonda bu hafta!

Eylül ayının son vizyon haftasında 7 yeni film izleyicilerin huzuruna çıkıyor.


Bu hafta sonu dördü yabancı üçü yerli olmak üzere toplam 7 yeni film seyirciyle buluşuyor. Birbirinden kaliteli filmlerin vizyona girdiği bu haftada sinemaseverler seçim yapmakta oldukça zorlanacak gibi.

İntersinema olarak yabancı yapımlardan vizyona girdiği Çin'de ve dünya genelinde üst üste gişe rekorları kıran savaş filmi Sekiz Yüz ve David Copperfield'ın Çok Kişisel Hikayesi; yerli yapımlardan ise Randıman ve Kovan filmlerini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

İyi Seyirler...


Cin Baskını

Kadir Genç 'in yazığı yönettiği korku filminin başrollerini Yağmur Çapal , Neslişah Ertürk , Göknil Gök ve Uğur Elaldı paylaşıyor. 

Ziynet ve Alev aynı okulda okuyan iki arkadaştır. Arkadaşı Ziynet’in okuldaki başarısını ve insanlarla olan ilişkilerini kıskanan Alev, Ziynet’in mutsuzluğu için farklı büyülere başvurur. Ancak bu yaptıkları bambaşka sorunlara yol açacaktır.

 

David Copperfield'ın Çok Kişisel Hikayesi / The Personal History of David Copperfield

Yönetmenliğini Armando Iannucci 'nin yaptığı ve senaryosunu da Simon Blackwell 'le birlikte kaleme aldığı komedi filminin başrolünde Dev Patel , Ben Whishaw , Tilda Swinton , Hugh Laurie ve Gwendoline Christie gibi isimler yer alıyor.

Film, Copperfield'ın gençlik döneminden hayatının son evresine kadar yaşananları konu ediyor. Charles Dickens ’ın klasikleşmiş eserinden uyarlanan filmde, Copperfield’ın doğumundan bebeklik dönemine, ergenlik zamanlarından yetişkinlik dönemine, yoksulluktan servete ulaştığı zamanlara bir yolculuk yapılıyor. Dünyada kendisine yer edinmeye çalışan David Copperfield bu süreçte beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalıyor.

 

Kovan

Eylem Kaftan 'ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve ayznı zamanda senaristliğini de üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Meryem Uzerli , Feyyaz Duman , Burcu Salihoğlu , Hakan Karsak gibi isimler yer alıyor.

İnsan ve doğa ilişkisi üzerine yapılan en özgün filmlerden olan Kovan, anaerkil bir dünyası olan arıların dünyasında kendine bir varlık edinmeye çalışan arıcı Ayşe'nin, Artvin'in vahşi doğasıyla mücadele ederken, kasabada kendine bir kimlik edinme mücadelesini sinema perdesine yansıtıyor.

 

Ormandaki Cadı / Witches in teh Woods

Hannah Kasulka , Craig Arnold , Sasha Clements , Corbin Bleu ve Alexander De Jordy 'nin başrollerde yer aldığı filmin yönetmenliğini Jordan Barker üstlenirken, senaryosu ise Christopher Borrelli 'nin imzasını taşıyor.

Üniversitede birinci sınıf öğrencisi olan Jill, şehirden uzakta gerçekleşen bir snowboard gezisine katılır. Araçları ile karlık bölgelerde ilerleyen grup, güneşin ufkun altına düşmesi ile birlikte büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalır. Karla kaplı dağlık alanda kaybolan gençler, telefonları çekmediği için kimseden yardım isteyemez. Sıcaklığın düşmesi ile donma tehlikesi ile karşı karşıya kalan gençler, gecenin ilerleyen saatlerinde kendilerini bir cadı avının içinde bulur.

 

Ölümsüzlerin Savaşı / The Immortal Wars: Resurgence


Joe Lujan 'ın yazıp yönettiği aksiyon filmin Eric Roberts , Mindy Robinson , Bill Oberst Jr. , Joe Lujan ve Mark Justice gibi isimler başrolü paylaşıyor.

Ölümsüzlerin Savaşı, Dominion'a karşı büyük bir mücadeleye girişen Trikalypse ile isyancıların hikayesini konu ediyor. Asiler arasındaki özgürlük savaşı daha yeni başlamıştır. Trikalypse, sadece hayatta kalmak için değil Dominion’u devirmek için harekete geçmek zorundadır. Bunun için isyancı lider ve bir özgürlük savaşçısı ekibiyle güçlerini birleştirir. Artık, Dominion'un gerçek yüzünü ortaya çıkarmak ve onu devirmek için savaşmanın tam zamanıdır.

 

Randıman

Yönetmenliğini Mehmet Hoşnut 'un ve senaryosunu Kerim Aydemir 'in üstlendiği filmde fındığın Karadeniz insanının hayatındaki önemi ele alınıyor. Filmin başrollerinde Kerim Aydemir, Yağmur Ün , Salih Kalyon , Cezmi Baskın ve Feriha Eyüboğlu yer alıyor.

Genç bir kadın olan Filiz, Ferhat adında bir adamın patronu olduğu bir reklam şirketinde çalışır. Müşterilerini kaybetmemek için çabalayan Ferhat, bunun için Filiz’den çikolata ile ilgili iyi bir sunum hazırlamasını ister. Genç kadın, sunumu için çalışmaya fındığın diyarı olan ve çocukluğunun geçtiği Ordu’dan başlamaya karar verir. Ordu'ya gidip araştırmalara boğulan Filiz’e bu süreçte çocukken birlikte vakit geçirdiği Eşref ve ailesi de fazlasıyla yardımcı olur. Ancak köyde yaşanan esrarengiz olaylar, Filiz’in işlerini engeller. İstanbul’dan iş arkadaşlarının da köye gelmesi ile birlikte Filiz, kendisini birbirinden ilginç olayların içinde bulur.

 

Sekiz Yüz / Ba Bai - The Eight Hundred

800 kişilik Çin askeri birliğinin zorlu mücadelesinin konu edildiği filmin yönetmenliğini Hu Guan üstleniyor. Senaryosunu Hu Guan'la birlikte Rui Ge'nin kaleme aldığı filmin başrollerinde Zhi-zhong Huang , Hao Ou, Wu Jiang, Yi Zhang ve Qianyuan Wang gibi isimler yer alıyor.

1937 yılında Çin-Japon savaşı sırasında sekiz yüz Çinli asker, tamamen Japon ordusuyla çevrili Şangay savaş alanının ortasında bir depoda mahsur kalır. Kuşatma altında olan bulunan grup, hayatta kalmak için 4 gün 4 gece boyunca Japon kuvvetlerinin baskısına karşı zorlu bir mücadeleye girişir. 800 kişilik asker ve sivillerden oluşan ekibin, Si Hang deposunu savunurken sergilediği mücadele ile Çin halkının umudu ve cesareti haline gelir.