Vizyonda bu hafta!

Sinema salonlarında bu hafta sonu biri yerli üç yeni film gösterime giriyor.


Türkiye sinema salonlarında bu hafta sonu biri yerli olmak üzere üç yeni film gösterime giriyor.

Russell Crowe 'un nadiren kötü rolde yer aldığı filmlerden biri olan Dengesiz ve seyirciyi 18. yüzyılda yaşanan Osmanlı - Rus Savaşı zamanına götüren Son Kale: Hacıbey filmlerini izlemenizi tavsiye edebiliriz.

İyi seyirler...

 

Bay Link: Kayıp Efsane / Missing Link

Chris Butler 'ın yazıp yönettiği animasyon yapımın orijinal seslendirmelerinde Zoe Saldana , Hugh Jackman , Zach Galifianakis , Timothy Olyphant ve Emma Thompson gibi ünlü isimler yer alıyor.

Kendini dünyanın en önde gelen canavar ve mit araştırmacısı olarak gören Lionel Frost, kendini ve efsanevi canavarların varlığını yüksek sosyeteye ispatlamak için Amerika'da, Pasifik Kuzeybatı Kıyısı'nda bir seyahate çıkar ve orada insanlığın ilkel atalarından biri olan Bay Link ile karşılaşır. Bay Link 2,5 metre boyunda, 286 kiloluk ve her yanı tüylerle kaplı özel bir adamdır. Onu bu kadar özel kılan şeyse genlerinde yatmaktadır. Bay Link, insanın yaşayan soyunun ilkel köklerinin son örneğidir. Komikliği ve tatlılığıyla dünyanın en sevimli efsanesi olmaya aday olan Bay Link'in soyu hızla tükenmiştir. Artık evrim ilerlemiştir ve insanlığın görünüşü Bay Link'inkinden farklıdır. Yalnız ve üzgün olan Bay Link artık çevresinde kimseyi bulamamaktadır. Kuzeybatı Pasifik'te yalnız yaşamaktan bıkan Bay Link, efsanevi Shangri-La vadisinde olduğu söylenen, uzun süredir kayıp olan akrabalarını bulmak için yolculuğa atılır. 

 

Dengesiz / Unhinged

Yönetmenliğini Derrick Borte 'un üstlendiği ve senaryosunu Carl Ellsworth 'ün kaleme aldığı gerilim temalı filmin başrollerinde Russell Crowe, Jimmi Simpson , Gabriel Bateman , Caren Pistorius ve Anne Leighton yer alıyor.

Genç bir kadın olan Rachel, trafik ışıklarında beklerken bir adamla atışır. Adamı ardında bırakarak yola devam eden Rachel, kısa süre sonra adamın peşinden geldiğini fark eder. Kendisini taciz eden adamdan kurtulmaya çalıştıkça beklenmedik yerde onu karşısında bulan Rachel, ne yapacağını bilemez. Çok geçmeden Rachel adamın sadece kendisine rahatsızlık vermekle kalmayıp sevdiklerinin de peşinde düştüğünü fark eder. Kendisini bir kedi fare oyununun içinde bulan Rachel, bir dizi ölümcül ders vererek dünya üzerinde son bir iz bırakmak isteyen adamdan kurtulabilecek midir?


Son Kale: Hacıbey

Konstantin Konovalov 'un yönettiği ve Mirza Davitaia ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerini Yurdaer Okur , Deren Talu , Oleg Symonenko , Aleksandr Polovets ve Aleksandr Sokolov paylaşıyor.

Türkiye, Ukrayna ve Gürcistan ortak yapımı olan film 18. yüzyıl sonlarında yaşanan Osmanlı-Rus Savaşı sırasında geçiyor. XVIII. yüzyılın sonlarında Osmanlı İmparatorluğu ve Tuna Siçi, Rusya ile savaş içindedir. İki taraf da son kalan Hacıbey kalesini ele geçirmeye çalışır. Tuna Siçi, savaşın gidişatı için önemli bilgiler içeren bir mektup ile Andrey adlı Kozak’ı kale komutanı Ahmet Paşa’ya gönderir. Ahmet Paşa’nın Sultan üzerindeki etkisi düşünülerek, mektubun deniz yoluyla sultana iletileceği düşünülür. Ancak bu sırada Hacıbey ele geçirilerek, Ahmet Paşa zindana atılır. Bu saldırıdan tek kurtulan paşanın Ukraynalı bir kadından olan tek kızı Fatma olur. Paşa, kızının üzüm bağlarının olduğu gizli bir köye gönderilmesini ister. Yolculuk sırasında Rus askerlerinin saldırısına uğrayan Fatma, Andrey’in sayesinde kurtulur. Kendisine yardım ederken yaralanan Andrey’i üzüm bağına getiren Fatma, onun iyileşmesine yardımcı olur. İyileşmesinin ardından yola devam etmeyi planlayan Andrey, Fatma’nın Hacıbey’in ele geçirildiğini söylemesiyle planını değiştirir.