Vizyonda bu hafta!

Türkiye sinema salonlarında bu hafta sonu yedi yeni film vizyona giriyor.


Sinema salonlarında bu hafta sonu ikisi yerli olmak üzere yedi yeni film vizyona giriyor. 

Liam Neeson 'un başrolde olduğu aksiyon filmi Dürüst Hırsız ile Kevin Costner başrollü gerilim filmi Gitmesine İzin Ver isimli yapımları izleyebilirsiniz. Ayrıca korku filminden hoşlanıyorsanız Derin Korku sizin için iyi bir alternatif olabilir.

İyi seyirler...


85 Yazı / Été 85

François Ozon 'un yönettiği ve Aidan Chambers ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı dram filminin başrollerinde Félix Lefebvre , Benjamin Voisin , Philippine Velge , Valeria Bruni Tedeschi ve Melvil Poupaud isimlerini görüyoruz.

Normandiya sahilinde alabora meydana geldiğinde 16 yaşındaki Alexis ölümle burun buruna gelir. 18 yaşındaki David ise kahramanca davranarak Alexis’in hayatını kurtarır. Alexis, hayatının kurtulması ile birlikte bu tatsız durum vesilesiyle hayallerindeki arkadaş ile tanışmış olur. Ancak Alexis için bu rüya bir yazdan daha uzun sürebilecek midir?

 

Aşk Seni Bulur

Yönetmenliğini ve senaristliğini Hakan Yücel 'in üstlendiği romantik komedi filmi Aşk Seni Bulur'un başlıca rollerini Fırat Kaya , Aslı Şimşek , Şevki Özcan , Tolga Öz ve Gökhan Daldık gibi isimler paylaşıyor.

Esnaf Haydar’ın oğlu olan Kerem, fizik mühendisidir. Çapkın bir genç olan Kerem işsiz olduğu için kız arkadaşlarının parasını yiyerek zamanını geçirir. Bir gün yaşanan tesadüfler sonucu Melek adında mahalleye yeni taşınan genç bir kadınla tanışan Kerem, onu görür görmez hayatının aşkının bulduğunu anlar. Bu durum üzerine mahalle esnafı, Kerem’in Melek ile iletişim kurması için türlü planlar yapar. Ancak genç kadının iş ve aşk hayatında şansı pek yoktur. Kerem, gönlünü kaptırdığı kızın kalbini kazanmayı başarabilecek midir?

 

Derin Korku / Sea Fever

Neasa Hardiman 'ın yazıp yönettiği Sea Fever, açıldıkları balıkçı tekneleriyle denizde mahsur kalan tayfanın, su kaynaklarında ortaya çıkan bir tür parazite karşı verdikleri hayat mücadelesini konu ediniyor. Filmin başrollerinde Hermione Corfield , Dag Malmberg , Jack Hickey , Olwen Fouéré ve Dougray Scott yer alıyor.

Siobhán, deniz biyolojisi öğrencisi olan genç bir kadındır. Araştırma ekibi ile birlikte bir balıkçı teknesiyle Batı İrlanda denizinde araştırma gezisine çıkan Siobhán, beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalır. Yolculuk sırasında tekne bilinmeyen bir şeye çarpar. Neye çarptıklarını araştırmaya başlayan ekip, bu sırada gizemli bir parazitin suları enfekte ettiğini fark eder. Zamanla parazitin tekneye yayılması ile kendisini ölüm kalım savaşının içinde bulan Siobhán, parazitin yayılmasını durdurmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

 

Dürüst Hırsız / Honest Thief

Liam Neeson, Kate Walsh , Jai Courtney , Jeffrey Donovan ve Anthony Ramos 'un başrollerde yar aldığı aksiyon filminin yönetmen koltuğunda Mark Williams otururken, senaryosunu Williams ile birlikte Steve Allrich kaleme almış.

Ünlü bir hırsız olan Tom, ganimetlerini sakladığı depoda çalışan Annie’ye aşık olur. Annie’ye karşı hissettiği duygular, onun hayatının değişmesine neden olur. Annie, Tom’u geçmişindeki hataları artık arkasında bırakması ve kendisine yeni bir dünya kurması konusunda teşvik eder. Yalanlar üzerine bir ilişki kurmak istemeyen Tom, Annie’nin de desteğiyle FBI’a teslim olmaya karar verir. Suçlarını itiraf etmek için FBI’ı aradığında, ajan Baker ve ajan Meyers bunun bir şaka olduğunu düşünür. Tom’un anlattıklarını ciddiye almayan ajanlar, konuyla ilgilenmesi için daha az kıdemli ajan olan Nivens ve Hall’u gönderir. Tom’un söylediklerinin gerçek olduğunu anlayan iki ajan, toplanan bu yasa dışı paranın daha iyi bir hayat kurmanın yolu olduğunu düşünürler. Bu durum üzerine iyi ile kötünün yer değiştirdiği bir kedi fare oyunu başlar.

 

Gitmesine İzin Ver / Let Him Go

Thomas Bezucha 'nın yönettiği ve Larry Watson ’ın aynı isimli romanından beyaz perdeye uyarladığı filmde Kevin Costner, Diane Lane , Lesley Manville , Kayli Carter ve Jeffrey Donovan başrollerde yer alıyor.

Gitmesine İzin Ver, oğullarını kaybetmelerinin ardından torunlarını ailelerine katmaya çalışan bir çiftin yaşamına odaklanıyor. Emekli şerif George Blackledge ve eşi Margaret, oğullarını kaybetmenin acısıyla baş etmeye çalışır. Artık onların hayattaki tek amacı, torunlarını bulup ailelerine dahil edebilmektir. Çift, tehlikeli bir aileyle birlikte kalan genç torunlarını kurtarmak için Montana’daki çiftliklerinden ayrılarak Dakota’ya gider. Blanche Weboy tarafından yönetilen ailenin yanına geldiklerinde George ve Margaret, onların çocuğu bırakmayacaklarını anlar. Aileleri uğruna savaşmak zorunda kalan George ve Margaret, torunlarını yanlarına almayı başarabilecek midir?

 

Son Şaka

Yönetmenliğini Muhammet Erkam Bülbül 'ün yaptığı ve senaryosunu Fatih Mutlu 'nun kaleme aldığı aksiyon komedi filminin başlıca rollerinde Serdar Gökalp , Ege Kökenli , Gökay Müftüoğlu , Perihan Ünlücan ve Özer Arslan yer alıyorlar.

Genç bir adam olan Serdar, yaptığı şakalarla ünlenen başarılı bir radyocudur. Bir süredir birlikte olduğu sevgilisi Ayşen'e evlilik teklifi etmeye karar veren Serdar, bunun unutulmaz olmasını arzu eder. Bu yüzden de evlilik teklifi ederken akıl oyunlarıyla dolu bir şaka yapmaya karar verir. Ancak beklenmedik bir durumla karşılaşır. Şaka yüzünden sinirleri bozulan Ayşen, evlilik teklifini kabul etmez. Serdar’a kızan Ayşen’in onu affedebilmesi için birlikte tatile çıkmaları şart olur. Ortak arkadaşları Yusuf’un da aralarına dahil olmasıyla yola koyulan Ayşen ve Serdar, bu süreçte kendilerini karmaşık durumların içinde bulur.

 

Yabancı / Exil

Visar Morina 'nın yönettiği ve Ulrich Köhler 'le birlikte senaristliğini üstlendiği filmde baş rolleri Misel Maticevic , Sandra Hüller , Rainer Bock , Thomas Mraz ve Flonja Kodheli gibi isimler paylaşıyorlar.

Almanya'da yaşayan 45 yaşındaki bir ilaç mühendisi olan Kosova doğumlu Xhafer, etnik kökenlerinden dolayı ayrımcılığa ve zorbalığa uğrar. Büyük bir kimlik krizine giren Xhafer, bu süreçte kendisine söylenen her sözü, yaşanan her olayı sorgulamaya başlar. Meslektaşları gerçekten ondan hoşlanıyor mu yoksa nefret mi ediyorlar? Kafasında oluşan sorulara cevap arayan Xhafer, yaşananların aklının kendisine yaptığı bir oyun mu yoksa gerçekte var olan şeyler mi olduğunu anlamaya çalışır.