Vizyonda bu hafta!

Türkiye sinema salonlarında bu hafta sonu 7 yeni film seyirciyle buluşuyor.


Bu hafta sonu ikisi yerli olmak üzere 7 yeni film sinemaseverlerin huzuruna çıkıyor. Yabancı yapımlardan vizyona girmesi merakla beklenen Dwayne Johnson - Emily Blunt başrollü Jungle Cruise ve Margot Robbie - Taika Waititi başrollü The Suicide Squad: İntihar Timi filmleri beğeniyle izleyeceğinizi düşünüyoruz.

 

Yerli yapımlardan ise Uzak Ülke sizi 1923 yılında gerçekleşen mübadele yıllarına götürecek. Ailesiyle birlikte Trabzon'da yaşayan 12 yaşındaki Rum çocuğu Paris'in hikayesini beyaz perdeye taşıyan film de ilginizi çekebilir.

İyi seyirler...

1- Bize Müsaade

Komedyen Giray Altınok 'un yazıp yönettiği komedi filminin başrollerinde Giray Altınok, Fırat Albayram , Ferdi Sancar , Fatih Al ve Ferit Aktuğ gibi isimleri izleyebilirsiniz.

Bize Müsaade, bir iş için akıl hastanesine gittiklerinde kendilerini beklenmedik durumların içinde bulan üç arkadaşın hikayesini konu ediyor. TV sektöründen yakın arkadaş olan bir yönetmen, bir oyuncu ve bir senarist, danışmanlık vermek için Büyükada'da bir akıl hastanesine gider. Üç arkadaş iş için geldikleri hastanede görmemeleri gereken bir olaya şahit olur ve bu durum üzerine başhekim Sinan tarafından hastaneye hapsedilir. Hastaneden kurtulmaya çalışan üç arkadaşın, özgürlüklerine kavuşmaları için mükemmel bir plan yapmaları gerekir.

 

2- Düşkapanı / Dreamkatcher

Kerry Harris 'in yönettiği ve Dan V. Shea ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı korku gerilim temalı filmde Radha Mitchell , Henry Thomas , Finlay Wojtak-Hissong , Lin Shaye ve Jules Willcox isimler rol alıyor.

Gail, kocası ve üvey oğlu Josh ile birlikte şehirden uzakta bulunan kır evine gider. Ancak adamın iş nedeniyle şehre dönmesi gerektiğinde Gail ve Josh baş başa kalır. Onların hayatı, Josh’ın gizemli komşularının evinden kötü bir tılsımı çalmasıyla bambaşka bir hal alır. Küçük çocuk tılsımı çalmasının ardından korkunç rüyalar görmeye başlar. Gün geçtikçe Josh’ın daha tuhaf davranışlar sergilemesinin ardından babası ve Gail, oğullarının kötü bir ruh tarafından ele geçirildiğinden şüphelenmeye başlar.

 

3- Jungle Cruise

Yönetmen koltuğunda Jaume Collet-Serra 'nın oturduğu fantastik macera filminin senaryosu Michael Green ve John Requa 'nın imzasını taşıyor. Filmin başrollerinde ise Emily Blunt, Dwayne Johnson, Jesse Plemons , Veronica Falcón ve Paul Giamatti yer alıyor.

Kaşif olan Lily Houghton, yeni bir görev ile karşı karşıyadır. Efsaneye göre Amazon’da iyileştirme güçlerine sahip olan bir ağaç vardır ve onu açmanın anahtarı da ok ucudur. Lily, ok ucunu bulunca hikayenin gerçek olup olmadığını anlamak için vakit kaybetmeden harekete geçer. Lily’nin öncelikle nehirde bulunan bir geçide ulaşması gerekir, bu yüzden de Frank adındaki bir kaptan ile görüşür. Kaptan bu yolculuğun tehlikeli olduğunu söylese de Lily kararından vazgeçmez. Lily, kaptan Frank ile birlikte Amazon ormanlarında macera dolu bir yolculuğa koyulur.

 

4- Lübnan Semaları / Skies of Lebanon

Senaryosunu Chloé Mazlo ve Yacine Badday 'ın birlikte kaleme aldığı dram filminin yönetmen koltuğunda Chloé Mazlo oturuyor. Filmin başrollerini ise Alba Rohrwacher , Wajdi Mouawad , Isabelle Zighondi , Mariah Tannoury ve Ziad Jallad paylaşıyor.

1950'lerde Alice adındaki genç bir kadın, vatanı İsviçre’den ayrılarak Lübnan'a gider. Burada ilk Lübnanlıyı uzaya göndermeyi planlayan astrofizikçi olan Joseph'e aşık olur. Yeni hayatında başlarda her şey yolunda gider. Ancak geçmeden Alice’in hayatının en iyi yılları savaş tehdidiyle gölgelenir.

 

5- Mainstream

Gia Coppola 'nın yönettiği ve Tom Stuart ile birlikte senaristliğini üstlendiği filmde Maya Hawke , Andrew Garfield , Nat Wolff , Jason Schwartzman ve Johnny Knoxville gibi isimler başrolleri paylaşıyor.

Genç kadın olan Frankie, karizmatik bir adam olan Link ile birlikte YouTube videoları çekmeye başlar. Frankie, artık sanal dünyada ünlü olmaya adım adım yaklaştığını düşünmeye başlar. Ancak kısa bir süre sonra viral bir ünlünün karanlık tarafı Frankie ve Link’in hayatını tehdit etmeye başlar.

 

6- The Suicide Squad: İntihar Timi / The Suicide Squad

Yönetmen koltuğunda James Gunn 'ın oturduğu ve senaryosunu John Ostrander 'la birlikte kaleme aldığı fantastik macera temalı filmin başrollerinde Margot Robbie, Taika Waititi, Joel Kinnaman , Idris Elba ve Alice Braga gibi yıldız isimler yer alıyor.

The Suicide Squad: İntihar Timi, hapishaneden çıkabilmek için çabalayan kötü kahramanlara odaklanıyor. Belle Reve, ABD'deki en yüksek ölüm oranına sahip olan hapishanedir. Süper Kötülerin tutulduğu bu yerden kurtulmak için her şey göze alınır. Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin ve herkesin favori psikopatı Harley Quinn yap ya da öl görevini yerine getirebilmek için bir mahkumlar timi oluşturur. Ekip silahlandırılarak düşmanlarla dolu Corto Maltese adasına bırakılacaktır. Militan düşmanlar ve gerillalarla dolu ormanda adım adım ilerleyen ekibe sadece Albay Rick Flag liderlik eder. Her hareketlerini izleyen Amanda Waller'ın teknoloji harikası cihazları ile zorlu bir maceranın içinde olan ekip, herhangi yanlış bir hareketlerinde öldürülecektir.

 

7- Uzak Ülke

Erkan Yazıcı 'nın yazıp yönettiği dram - tarih temalı filmin başrollerinde Turgay Atalay , Abdurrahman Gönan , Sara Müftüoğlu , Orkun Sarıalioğlu ve Haydar Şişman gibi isimler yer alıyor.

12 yaşındaki Trabzon Rum’u Paris, babasının annesi için yonttuğu hediyeyi almak üzere kamptan kaçar. Geri döndüğünde mübadillerin gönderilmiş ve kampın boşaltılmış olduğunu görür. Yeni rejim Binbaşı Osman’ı hain ilan etmiş, tutuklayıp mübadillerden boşaltılmış olan kampa kapatmıştır. Köklerin ve bağlılığın sorgulandığı bu alacakaranlık, yeni gemi gelene kadar ikisine de vatan olacaktır.