Vizyonda bu hafta! 3 Aralık 2021 haftanın filmleri

Ülkemizdeki sinema salonlarında 3 Aralık Cuma'dan itibaren 4'ü yerli olmak üzere 8 yeni film vizyona giriyor.


Ülkemizdeki sinema salonlarında 3 Aralık Cuma'dan itibaren 4'ü yerli olmak üzere 8 yeni film vizyona giriyor.

Animasyon türündeki TRT Ortak Yapımı 'Kuklalı Köşk 2: Orman Kaşifi” ve  Türkiye'nin Oscar adayı 'Bağlılık Hasan' da  izleyici ile buluşuyor.

Cem Gelinoğlu , Melis Babadağ , Lale Başar , Hakan Yılmaz ve Müfit Kayacan 'ın başrollerinde oynadığı 'Aykut Enişte 2' komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Fransız yönetmen Julia Ducournau 'nun 2021 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü kazanan 'Titane' adlı filmi, Türk izleyicisi ile buluşacak.

İşte haftanın filmleri ve detayları...

AYKUT ENİŞTE 2

Aykut ve Gülşah’ın düğününe sayılı günler kala ortaya çıkan davetsiz misafir ailedeki tüm dengeleri değiştirir. Çünkü gelen ailenin eski eniştesidir. Aykut iyi niyeti ve saflığı yüzünden başına açılan belalardan kurtulabilecek midir? Yoksa Gülşah’ı kaybetmek üzere midir?

BAĞLILIK HASAN

Hasan ile eşi Emine’yi tanıdıkça, yıllar boyunca verdikleri zorlu hayat mücadelesi içinde, sadece kendi hedeflerine uygun hareket ettiklerini, davranışlarının başka insanlar üzerindeki etkilerini pek düşünmediklerini görüyoruz. Yıllardır bekledikleri güzel haberi alıp Hac için Mekke’ye gitmeye hazırlandıkları günlerde, Hasan geçmişiyle içten içe bir vicdan muhasebesi yaşamaya başlıyor. Hayatını üstüne inşa ettiği değerler ve eylemleri arasındaki çelişkilerle yüzleşiyor. 

KUKLALI KÖŞK 2: ORMAN KÂŞİFİ

Serinin ilk filminden tanıdığımız Örs Usta, Cebir, Şaklaban, Hokkabaz, Pehlivan ve Sultan isimli canlı kuklalar Müşfik Amca ile yaşamaya devam eder. Müşfik Amca bir gün bir buluşma için evden ayrılmak zorunda kalır ve kuklaları yeğeni Aslı'ya emanet eder. Ormanda kamp yapmaya giden Aslı ve kuklaların, başlarına gelecek maceralardan haberleri yoktur. Ormanda sevimli ayı Babuş'u yakalamaya çalışan hırsızlar, Behçet ve Riko'yu tuzaklar kurarak engellemeye çalışacaklardır.

RESİDENT EVİL: RACCOON ŞEHRİ

Resident Evil: Raccoon Şehri'nde, bir zamanlar ilaç devi Umbrella Corporation’ın hızla gelişen yuvası olan Raccoon artık ölmekte olan bir orta batı kentidir. Şirket buradan ayrılırken ardında çorak topraklar bırakmıştır… ve de yüzeyin altında yavaş yavaş büyüyen büyük bir kötülük. Bu kötülük nihayet gün yüzüne çıktığında, hayatta kalan bir grup insanın Umbrella’nın ardındaki gerçeği keşfetmek ve geceyi sağ salim atlatmak için işbirliği yapması gerekecektir.

CLİFFORD BÜYÜK KIRMIZI KÖPEK

Ortaokul öğrencisi Emily Elizabeth, kendisine küçük ve kırmızı bir köpek yavrusu hediye eden büyülü bir hayvan kurtarıcısı ile tanıştığında, New York City'deki küçük dairesinde on metrelik dev bir köpek ile karşılaşabileceğini hiç tahmin etmemişti. Bekar annesi iş için uzaktayken, Emily ve eğlenceli ama çoğu zaman içinden geldiği gibi davranabilen amcası Casey, heyecan dolu bir maceraya atılacak.

FRANSIZ POSTASI

20. yüzyılda hayali bir Fransız kasabasında geçen film, bölgenin popüler dergisi 'The French Dispatch of the Liberty, Kansas Evening Sun'da yayımlanan birbirinden farklı hikayeleri anlatıyor.

TİTANE

Vincent Lindon , Agathe Rousselle , Garance Marillier , Lais Salameh ve Myriem Akheddiou 'nun başrollerinde yer aldığı bilim kurgu ve gerilim ağırlıklı film; yıllar önce kaybolduğu iddia edilen bir adamın ortaya çıkmasıyla yaşananları konu ediyor.

İŞSİZ ADAM

Ömer girdiği her işten kovulur. Sürekli işsiz kaldığı için babasına da işsiz adamın babası derler. Babası bu durumdan çok rahatsızdır. Bu yüzden babasıyla geçinemeyen Ömer her gün evden kovulur. Ömer Almanya’dan gelen Almancı Ahmet’in kızı Ebru’ya aşık olur ve köydeki sevgilisi olan beşik kertmesi Dilara’yı bırakır. Ömer, bir gece Ebru’nun parmağına yüzük takarken Dilara’nın kardeşi Hasan bunu görür. Hasan'ın gördüklerini kız kardeşi Dilara’ya söylemesiyle olaylar gelişir.