Vizyonda bu hafta!

3 Eylül vizyon haftasında 2'si yerli olmak üzere 9 yeni film görücüye çıkıyor.


Türkiye sinema salonlarında bu hafta sonu 2'si yerli olmak üzere 9 yeni film sinemaseverlerin huzuruna çıkıyor. Haftanın filmlerine kısaca göz atacak olursak korku gerilim temalı filmlerin ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Bu nedenle korku film meraklıları seçim yapmakta zorlanacak gibi...

 

Tek animasyon yapım Luka'nın minik izleyicilerin ilgisini çekebileceği haftada yerli yapımlardan sürükleyici ve gizemli hikayesiyle dikkat çeken Sekiz filmini izleyebilirsiniz.

Yapbancı yapımlardan ise tarihi yapımlardan hoşlanıyorsanız Türk tarihinin ilk ve tek kraliçesinin hikayesini ele alan Tomris; fantastik yapımlardann hoşlanıyorsanız Shang-Chi ve 10 Yüzük Efsanesi filmlerini izleyebilirsiniz.

İyi seyirler...

1- Bir Orduya Bedel / Army of One

Stephen Durham 'ın yönettiği ve senaryosunu Mary Ann Barnes - Ellen Hollman ikilisinin kaleme aldığı filmin başrollerinde Ellen Hollman, Matt Passmore , Kendra Carelli , Niko Foster ve Stephanie Lynn Styles gibi isimler yer alıyor.

Özel Kuvvetler’e bağlı Brenner Baker, eşiyle birlikte bir kamp alanında tatil yapmaya karar verir. Çıktıkları yürüyüş sırasında, yağmurdan kaçmak için bir sığınağa girerler. Buranın uyuşturucu çetesinin silah deposu olduğundan habersizdirler. Kartel, zaten şüpheli bulduğu bu çiftin peşine çoktan düşmüştür. Gizli sığınağının yerini öğrenen Baker’ın kocasını öldürür. Baker’ın da öldüğünü düşünüp ikisini bir çukura atarlar. Hayatta kalan Brenner Baker ise onların peşini kolay kolay bırakmayacaktır.

 

2- Ekip Oyunu

Ahmet Özakbalık , Ali Kemal Yıldıran , Ayşegül Saygılı , Akif İnce ve Ezgi Karaçam 'ın başrolleri paylaştığı korku filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Muhammet Emre Aydın üstleniyor.

Ekip Oyunu, ormanın derinliklerinde gerçekleştirilen ve birinci olanın büyük ödülle eve döneceği bir yarışmada olayların çığırından çıkmasıyla yaşananlara odaklanıyor.

 

3- Habis / Malignant

James Wan 'ın yönettiği ve senaryosunu Ingrid Bisu ile birlikte kaleme aldığı filmde Annabelle Wallis , George Young , Ingrid Bisu, Jake Abel ve Jacqueline McKenzie gibi isimler yer alıyor.

Filmde, Madison şok edici cinayet görüleriyle paralize olmaktadır. Çektiği bu azap, uyanıkken gördüğü bu rüyaların gerçek cinayetlere ait olduğunu fark ettiğinde daha da korkunçlaşır.

 

4- İki Aşığın Ölümü / The Killing of Two Lovers

Yönetmenliğini ve senaristliğini Robert Machoian 'ın üstlendiği dram filminin başrollerini Clayne Crawford , Sepideh Moafi , Chris Coy , Avery Pizzuto ve Barbara Whinnery gibi isimler paylaşıyor.

The Killing of Two Lovers, ayrılık kararı alan bir çiftin hayatına odaklanıyor. David, karısı ile boşanma aşamasında olan bir adamdır. Ayrılık kararı almış olsalar da David altı kişilik ailesini umutsuzca bir arada tutmaya çalışır. Bu sırada David ve karısı, artık başka insanlarla görüşebileceklerine dair bir anlaşmaya varır. Teoride bu düşünceyi kabul eden David, karısının yeni ilişkisine karşı bir mücadeleye girişir.

 

5- Luka / Luca

Enrico Casarosa 'nın yönetmen koltuğunda oturduğu haftanın tek animasyon yapımının 
senaryosu Mike Jones - Jesse Andrews ikilisinin imzasını taşıyor. Filmin orijinal seslendirmelerinde ise Jacob Tremblay , Jack Dylan Grazer , Emma Berman, Saverio Raimondo ve Maya Rudolph gibi isimler görev alıyor.

Küçük bir çocuk olan Luca, yaz aylarını İtalyan Rivierası’nda makarna yiyip, tüm gün scooterla gezerek geçirir. Luca bu macera dolu yazını, yeni edindiği arkadaşıyla paylaşır. Ancak çok geçmeden arkadaşıyla ilgili gizli bir sırrı keşfeder. Luca’nın yeni arkadaşı, okyanus yüzeyinin hemen altında bulunan başka bir dünyadan gelen bir deniz canavarıdır.

 

6- Sekiz

Buğra Kekik 'in yazıp yönettiği filmin başrollerini Müjde Uzman , Hakan Yusufoğulları , Reha Özcan , Turgay Tanülkü ve Berrin Arısoy gibi isimler paylaşıyor.

Sekiz, yıllar önce bir avukat tarafından üzeri kapatılan bir kazaya neden olan bir şarkıcının yaşadıklarını konu ediyor. Şarkıcı, kazanın üzerinden sekiz yılın geçmesi üzerine her şeyin artık geride kaldığını düşünürken, kirli geçmişi yeniden önüne çıkar.

 

7- Shang-Chi ve 10 Yüzük Efsanesi / Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Destin Daniel Cretton 'ın yönettiği ve Jim Starlin ile Steve Englehart'ın senaristliğini üstlendiği filmin başrollerinde Simu Liu, Tony Chiu-Wai Leung , Awkwafina, Michelle Yeoh ve Ronny Chieng gibi isimler görev alıyor.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, babası tarafından suikastçı olmak üzere yetiştirilen Shang-Chi’nin hikayesini konu ediyor. Shang-Chi'nin babası ölümsüz bir büyücüdür. Babası tarafından suikatçı olmak üzere eğitilen Shang-Chi aynı zamanda simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Babasının yıkıcı güçlere sahip biri olduğunu öğrenen Shang-Chi, güçlerini onun imparatorluğunu yıkmak için kullanacaktır.

 

8- Tomris / Tomiris

Başrollerde Almira Tursyn , Adil Akhmetov , Erkebulan Dairov , Berik Aytzhanov ve Ghassan Massoud 'un yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Akan Satayev oturuyor. Filmin senaryosu ise Aliya Nazarbayeva ve Timur Zhaksylykov 'a ait.

Bozkırların efsanevi kraliçesi Tomiris’in hikayesinin konu edildiği filmde yetenekli bir savaşçı olmak için çabalayan Tomiris, yaşadığı kayıpların ardından Saka kabilelerini kendi otoritesi altında birleştirmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

 

9- Tüp / Meander

Mathieu Turi 'in yazıp yönettiği filmin başrollerini Gaia Weiss , Peter Franzén , Romane Libert , Frédéric Franchitti ve Corneliu Dragomirescu paylaşıyor.

Genç bir kadın, uyandığında kendisini ölümcül tuzaklarla dolu bir tüpün içinde bulur. İçine düştüğü kabustan kurtulmaya çalışan kadın, hayatta kalabilmek için önüne çıkan engelleri aşıp ilerlemek zorundadır.