Vizyonda bu hafta!

Sinemalarda bu hafta 3'ü yerli toplam 10 yeni film vizyona giriyor.


Türkiye sinema salonlarında 3'ü yerli olmak üzere 10 yeni filmin vizyona girdiği haftada Hotel Mumbai, Anna ve animasyon filmi Oyuncak Hikayesi 4 filmlerinin seyircileri salona çekmesi  bekleniyor.

İyi seyirler...

 

1- Anna

Luc Besson 'un yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği Anna'nın başrollerinde Sasha Luss , Helen Mirren , Luke Evans , Cillian Murphy ve Nikita Pavlenko gibi oyuncular yer alıyor.

Anna, işinde oldukça başarılı olan suikastçı bir kadının hikayesini konu ediyor. Anna Poliatova, temelde bir suikastçıdır ama asla normal bir suikastçı değil. Onun çarpıcı güzelliğinin altında altında dünyanın en korkulan hükümet suikastçılarından biri yatar. 24 yaşında olan Anna’nın kim olduğunu ve içinde kaç kadın saklandığını kimse bilmemektedir. Genç kadın, Moskova pazarındaki sıradan bir satıcı mı, Paris’te yaşayan bir model mi, yozlaşmış bir polis mi, yoksa sadece zorlu bir satranç oyuncusu mu? Onun gerçekte kim olduğunu bilmek için oyunun sonuna kadar beklemek gerekecektir.

 

2- 13. Cuma / The 13th Friday

Lisa May, Khu, Melissa L. Vega , Deanna Grace Congo ve David E. Cazares 'in başrolleri paylaştığı korku-gerilim temalı filmin yönetmen ve senarist koltuğunda Justin Price oturuyor.

Genç bir kadın, Teksas’ın güneyinde yaşadığı evinde bir cihaz bulur. Cihazın ne olduğunu anlamaya çalışan kadın cihazın başka bir dünyaya açılan şeytani bir yönü olduğunu fark eder fakat cihazı kurcalarken karanlık bir varlığın yeniden ortaya çıkmasına neden olur. Yıllar önce 13. Cuma ölen öfkeli bir ruh, artık genç kadına musallat olmuştur. Saf bir kötülük tarafından inşa edilen evde kalan genç kadın, kendisine musallat olan lanetten kurtulmak için en büyük korkuları ile yüzleşmek zorunda kalacaktır.

 

3- Bahtsız Bedri

Fatih Mehmet Karakuş 'un ilk yönetmenlik deneyimi olan Bahtsız Bedri filminde Bedri ve Kazım adındaki iki kafadarın başından geçenler anlatılıyor. Komedi türündeki filminin oyuncu kadrosunda Adem Sincar , Ada Mural , Şevki Özcan , Ali Tutal , Ateş Fatih Uçan , Bülent Erhan , Ercan Aydın , Yavuz Karakaş , Cemil Uçar , Esin Civangil gibi isimler yer alıyor.

 

4- Beyaz Karga / The White Crow

Ralph Fiennes 'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunda ise David Hare ve Julie Kavanagh 'ın imzaları var. Biyografi-dram türü filmin başrollerinde Oleg Ivenko , Ralph Fiennes, Louis Hofmann , Adèle Exarchopoulos ve Sergei Polunin gibi isimler yer alıyor.

Efsanevi Rus balet Rudolf Nureyev'in 1961'de Sovyetler Birliği'nden iltica etmesi ve KGB'nin kendisini durdurma girişimlerinin hikayesini anlatacak olan filmde Rudolf Nureyev'e, Oleg Ivenko hayat veriyor. Julie Kavanagh'ın romanından beyaz perdeye uyarlanan filmde, Ivenko'ya Alexinsky rolünde Olivier Rabourdin , Pierre Lacotte rolünde Raphaël Personnaz , Michael Jones rolünde Zach Avery ve Jagaud-Lachaume rolünde Yves Heck eşlik ediyor.

 

5- Güller

Yönetmenliğini Mehmet Gün 'ün üstlendiği dram filminin senaryosu Murat Bozkurt ve Serdar Arslan 'ın kaleminden çıkıyor. Filmde başrolleri ise Emirhan Can Ala , İbrahim Kalkan , Nail Demir , Deniz Oral ve Zeynep Aytek Metin paylaşıyor.

Ali Osman, Türkiye’nin siyasi olarak en kırılgan dönemlerinden birinde yaşayan 12 yaşındaki bir çocuktur. Kekeme ve utangaç bir çocuk olan Ali, eğitim görmek için köyde yaşayan ailesinin yanından ayrılıp, şehirde yatılı bir okula gider. 28 Şubat sürecinde yurtlar erken tatile girince, kendisi ile birlikte köyden okula gelen Serdar ile birlikte doğup büyüdüğü köye doğru yola koyulur. Ancak yolculuk sırasında, köyü ile ilgili can sıkıcı haberler alır. Platonik olarak aşık olduğu Güller’in köy okulunda öğretmen olan babası hakkında soruşturma açılmıştır ve bu yüzden aile köyden taşınmaya karar vermiştir. Ali, bir yandan yaşananları kafasında oturtmaya çalışırken bir yandan da sevdiği kızı bir daha göremeyecek olmanın telaşı içine girer.

 

6- Hotel Mumbai

2008 yılında Taj Mahal Palas Otel'de meydana gelen terör saldırısının hikayesinin konu edildiği filmin yönetmenliğini Anthony Maras ; senaristliğini ise Maras ile birlikte John Collee üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Dev Patel ve Armie Hammer yer alırken ikiliye Jason Isaacs , Nazanin Boniadi ve Anupam Kher eşlik ediyorlar.

Arjun baba olmaya hazırlanan genç bir adamdır. Bir süredir işsiz olan Arjun, ailesini geçindirmek için şehrin en ünlü oteli olan Taj Mahal’de garson olarak iş başlar. Sabahın erken saatlerinde işinin başına geçen Arjun, ünlü şef Hemant Oberoi yönetiminde otelin değerli konukları için hazırlıklara başlar. Konuklar arasında henüz yeni anne baba olan zengin iş adamı David ve eşi Zahra da vardır. Şehre tatile gelen aile, rahatça dinlenebilmek için lüks oteli tercih etmiştir. Ancak çıkan terör saldırısı otel çalışanları ve konuklarının keyifli günlerini kabusa çevirir. Otel yakınlarında birçok yer havaya uçunca, insanlar korku içerisinde otele doluşmaya başlar. Ancak otele girenler arasında teröristler de vardır ve çok geçmeden oteli de ele geçirirler. Kaçma şansı olmasına rağmen otel misafirlerinin yanından ayrılmayı reddeden şef Hemant ve otelin garsonu Arjun, herkesi güvende tutmak için hayatını riske atar. Çeşitli sınıflardan, farklı ırklardan ve inançlardan olan otel konukları, yaşadıkları bu korkunç saldırı karşısında örgütlenerek birlikte mücadele etmek zorundadır.

 

7- Kalpten Gerdanlık

Yönetmenliği ve senaristliği Sultan Nil Turan’a ait olan Kalpten Gerdanlık filminin oyuncu kadrosunda Soydan Soydaş , Suavi Eren , Tayfun Sav , Bilge Yalçınkaya , Recep Aydın , Sevgi Turan gibi isimler yer alıyor.

Yakalandığı kanser hastalığından vefat eden bir kalp dokturu, düzenlenen cenaze töreninin ardından mezara defnedilir. Fakat defnedilmesinin ertesi günün doktorun mezarı açık bulunur. Olay yerine gelen polisler yaptıkları inceleme sonrasında doktorun bedeninden kalbinin çıkarıldığını tespit eder. Bu garip olayın çözümlenmesi için davanın başına hırslı ve genç bir komiser olan Ceren atanır. Ceren, dava ile ilgili soruşturma yürüttüğü sırada başka bir cinayet dosyasını araştırmakla görevlendirilir. Yeni dava dosyasında Yelda ve Oğuz adındaki iki kalp doktorunun daha cinayeti yer almaktadır. Yelda ve Oğuz’un mezarı da tıpkı diğer kalp doktorunda olduğu gibi açılmıştır ve ikisinin de kalbi cinayeti işleyen kişi ya da kişiler tarafından çıkarılmıştır. Gittikçe daha gizemli bir hal alan cinayetlerle ilgili araştırma yapan Ceren, zaman geçtikçe benzer cinayet vakaları ile karşı karşıya kalır. Ceren, cinayetleri işleyen ve mezarları açıp cansız bedenlerden kalpleri alan suçluyu bulabilecek midir?

 

8- Katil Bebek Geri Döndü / Charlotte the Return

Nathan Crooker , Kayden Phoenix , Ruben Rodriguez üçlüsünün yönetmenliğini yaptığı; Nathan Crooker ile Kayden Phoenix'in senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerinde Bill Oberst Jr. , Noemi Gonzalez , Danielle Guldin , Dan Gregory ve Sabrina Garcia yer alıyor.

2017 yılında vizyona giren Charlotte filminin devamı olarak çekilen Katil Bebek Geri Döndü / Charlotte the Return filminde evinin kapısına bir voodoo bebeği bırakılan genç bir kadının yaşadıklarına odaklanıyor. Yalnız yaşayan genç bir kadının hayatı, bir gece yarısı kapısının çalınması ile alt üst olur. Kapıyı açan genç kadın, karşısında bir hediye paketi bulur. Paketi kimin bıraktığına dair hiçbir fikri olmayan kadın, merakla paketi açtığında paketten bir voodoo bebeği çıkar. Bu bebek hem genç kadının hem de çevresindekilerin hayatının tepetaklak olmasına neden olur. Voodoo bebeğinin canlanması, genç kadını geri dönüşü olmayan korkunç ve lanetli bir kabusun içine sürükler.

 

9- Oyuncak Hikayesi 4 / Toy Story 4

Efsanevi ve bol ödüllü animasyon üçlemesi Oyuncak Hikayesi'nin devam halkasının yönetmen koltuğunda Josh Cooley otururken John Lasseter ile Andrew Stanton 'un kaleminden çıkan Oyuncak Hikayesi 4'ün orijinal dublajında Tony Hale , Forky’yi; Tom Hanks , Kovboy Woody'yi; Tim Allen , Astronot Buzz'ı; Joan Cusack , Jessie'yi; Bonnie Hunt , Dolly'yi; Annie Potts , Bo Peep'i; Don Rickles , Bay Patates Kafa'yı; Jeff Garlin , Buttercup'ı; Estelle Harris , Bayan Patates Kafa'yı ve Blake Clark da Slnky Dog'u seslendiriyor.

Oyuncak Hikayesi 4, kaşıktan yapılma bir oyuncak olan Forky’nin atıldığı macerayı konu ediyor. Bir geri dönüşüm projesi ile yaratılan Forky, oyuncak olduğunu asla kabul etmez. Tek kullanımlık bir kaşıktan yapılma bir oyuncak olsa da o oyuncak olmadığı konusunda ısrarcıdır. Kendisini Bonnie’nin odasına ait hissetmeyen Forky, dünyadaki amacının ne olduğunu düşünmeye başlar. Kendisini diğer oyuncaklarla bir görmediği için ait olduğunu Bonnie’nin yanında olmak zorunda hissetmeyen Forky, dünyadaki amacını kaşık olarak yerine getirmeye karar verir. Ancak onun oyuncak olarak üstesinden gelmesi gereken bambaşka bir görevi vardır. 

 

10- Yazlık Ev / The Summer House

Komedi-dram türündeki filmin yönetmen koltuğunda Valeria Bruni Tedeschi otururken senaryosunu yönetmen Tedeschi, Agnès De Sacy ve Noémie Lvovsky birlikte kaleme alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Valeria Bruni Tedeschi, Yolande Moreau , Noémie Lvovsky, Pierre Arditi , Valeria Golino gibi isimler yer alıyor.

Anna, film yönetmeni olan bekar bir annedir. Her sene ailesinin Güney Fransa kıyısındaki yazlık evine giden Anna, bu sene de kuralı bozmaz. Her sene huzurlu bir tatil geçiren Anna, muhteşem yazlık evine doğru yola koyulur. Ayrıldığı sevgilisinin yasını tutan Anna, bu tatilin kendisine iyi geleceğini düşünür. Tatil sayesinde hem kızı ile vakit geçirebilecek hem de yeni filmini yazabilecektir. Ancak yaşananlar pek de onun umduğu gibi gerçekleşmez. Birbirinden tuhaf aile üyelerinin bir araya geldiği yazlık evinde aile sırlarının ortaya dökülmesi herkesin hayatını sorgulamasına neden olur.