Vizyonda bu hafta hangi filmler var

26 mayıs haftasında 9 yeni film sinemalara geliyor.


Bu hafta yine dopdolu bir vizyon programı sinemaseverlerle buluşuyor. Yerli yabancı tam 9 yeni film izleyicisini bekleyecek. Uzun bir süredir hayranları tarafından merakle beklenen Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı da bu hafta vizyona girecek filmler arasında yer alıyor. İşte sizin için özet geçtiğimiz bu haftanın film listesi.

Aşk ve Savaş

Emir Kusturica ’nın yönettiği ve Monica Bellucci , Emir Kusturica, Sloboda Micalovic ile Sergej Trifunovic’in oynadığı Aşk ve Savaş (On the Milky Road) , 26 Mayıs 2017’de vizyona çıkıyor.

Bosna Savaşı yılları ve bahar. Bir sütçü, her sabah eşeği üzerinde vızıldayan mermiler arasında cepheye süt taşırken gelecekte aydınlık ve huzurlu bir yaşamın hayallerini kurmaktadır. Köye gelen gizemli bir İtalyan kadına aşık olmasıyla alt üst olan hayatı, onu tutku dolu, yasaklı bir ilişkiye sürükler. Rüya gibi ve bir o kadar da tehlikeli bir aşka yelken açan ikiliyi ne savaş ne de kader durdurabilecek gibidir.

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı

Espen Sandberg ile Joachim Ronning’in yönettiği ve Johnny Depp , Javier Bardem , Brenton Thwaites ile Kevin R. McNally’in oynadığı Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) , 26 Mayıs 2017’de vizyona giriyor.

Kaptan Salazar’ın yönettiği hayalet korsanlar, denizdeki tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgeni’nden kaçmıştır. Hayatta kalmak için tek umudu Poseidon Asası’nı bulmak olan Jack Sparrow, güzel ve zeki gökbilimci Carina Smyth ile Kraliyet Donanmasından Henry adında dikbaşlı genç bir denizciyle anlaşma yapmak zorundadır.

Sinsiran Yasak Aşk

Samet Çakırtaş’ın yönettiği ve Şehmus Kartal, Pınar Güven, Bilge Bilge ile Yaşar Alptekin’in oynadığı Sinsiran Yasak Aşk, 26 Mayıs 2017’de vizyona giriyor.

Evli olan Nermin, sevgilisiyle yasak bir aşk yaşamaktadır. Sevgilisiyle birlikte olabilmek için onun yardımıyla bir büyü yaptırır. Ancak bu büyünün sonuçları çok ağır olur. Büyü yüzünden Nermin’in kız kardeşi Seher tecavüze uğrayarak öldürülür. Nermin’in eşi Bedri ise her gece korkunç kâbuslarla boğuşmaktadır. Geri dönüşü çok zor olan ve cinlerin en tehlikelisi Sinsiran’la mücadele etmekte olduğunu bilmeyen Bedri’ye umut ışığı iş arkadaşı Murat’tan gelir.

Karanlık Görev

Jee Woon Kim’in yönettiği ve Byung Hun Lee, Yoo Gong, Kang Ho Song ile Ji Min Han’ın oynadığı Karanlık Görev (Age of Shadows) , 26 Mayıs 2017’de vizyona giriyor.

Bir zamanlar Kore’nin bağımsızlığı için mücadele veren Lee, artık Japon emniyetinde komiser olarak hayatına devam etmektedir. Bu direnişe sızıp içeriden çökertme emri geldiğinde ise kendini hiç beklemediği büyük bir kumpasın içinde bulur. Örgütün lideri Kim Woo Jin ile tanışmak zorunda kalır. Tarihin tamamet zıt taraflarında duran ve gerçek kimliklerinin farkında olan bu iki özel adam, karşılıklı bilgi alabilmek adına yakınlaşmak zorunda kalır.

Deha

Marc Webb’in yönettiği ve Chris Evans , Lindsay Duncan , Mckenna Grace ile Jenny Slate’in oynadığı Deha (Gifted) , 26 Mayıs 2017’de vizyona giriyor.

Frank Adler, Florida’nın bir kıyı kasabasında genç yeğeni Mary’i yetiştiren bekâr bir adamdır. Mary 7 yaşında parlak dahi bir çocuktur. Frank, Mary’nin normal bir hayat sürmesini ister fakat annesi Boston’lı Evelyn, Mary’nin matematiğe olan hakimiyetini farkeder ve Frank’le Mary’yi birbirinden ayırmaya çalışır. Ailede gerilim başladığında amca ve yeğeni, ev sahibeleri Roberta’dan büyük destek görürler.

Bilal: Özgürlüğün Sesi

Khurram H. Alam’ın yönettiği ve Engin Altan Düzyatan , Tamer Karadağlı , Ayça Bingöl ile Volkan Severcan’ın seslendirdiği animasyon film Bilal: Özgürlüğün Sesi (Bilal: A New Breed of Hero) , 26 Mayıs 2017′de vizyona giriyor.

Bilal, küçüklüğünden itibaren hep bir savaşçı olmayı hayal etmektedir. Atlı süvarilerin saldırısı sonrası annesi ölür. Başlayan esaret dönemi, kız kardeşiyle birlikte Bilal’in kâbus yılları olur. Esir pazarında Hicaz’ın zengin tüccarı Ümeyye’ye satılışı ile yeni bir dönem başlar. Yeniden özgürlüğe kavuştuğunda yaşadığı toplulukta saygın bir konuma yükselir ve çok iyi bir savaşçı olur.

Katre: Hainler Daima İçimizde

Atakan Şatıroğlu ile Berkay Berkman ’ın yönettiği ve Berkay Berkman, Atakan Şatıroğlu, Şüha Çağrıcı ile Haldun Şenocak’ın oynadığı Katre: Hainler Daima İçimizde, 26 Mayıs 2017’de vizyona giriyor.

Emlakçı Savaş, yaşadığı mahallenin insanları tarafından çok sevilen biridir. Savaş’ın kardeşi Umar ise, çocukken havale geçirerek yatalak kalmıştır. Anne – babasını da kaybetmiş olan Savaş, uzun yıllar yatalak kardeşine bakmak zorunda kalmıştır ve bu nedeniyle Allah’ı suçlamaktadır. Bu sebeple yaşadığı mahalledeki inançlı insanlardan öç almayı ve onları Allah’ın yolundan döndürmeyi kendisine amaç edinmiştir.

Toz

Gözde Kural’ın yönettiği ve Öykü Karayel , Beran Soysal , Muhammed Cangören ile Abdul Qadir Farookh’un oynadığı Toz, 26 Mayıs 2017′de vizyona giriyor.

Film, Azra’nın, ailesinin sır dolu geçmişinin izini sürerken, savaşın insanların kaderi üzerindeki etkilerini ve Afganistan’da yalnız bir kadın olarak çıktığı yolculuğu anlatıyor.

Yarının Adı Başka

Moharram Zeinal Zadeh ile Mustafa Delazy’nin yönettiği ve Fırat Tanış , Zelal Dede, Metin Keçeli ile Volkan Keskin’in oynadığı Yarının Adı Başka, 26 Mayıs 2017′de vizyona giriyor.

Yıllar önce İstanbul’a yerleşmiş olan oğlunun evlenmek üzere ve kayıp olduğunu öğrenen Nesim Afgan, oğlunu bulmak için Türkiye’ye doğru yola koyulur. Tehlikeli yollardan geçerek diğer mültecilerle birlikte Türkiye sınırından giriş yapar. Nesim Afgan, yolculuk sırasında sınırdaki köylerden birinde çoban Mustafa ve Zelal’in aşkına şahit olur. Çoban Mustafa, Zelal’i korumaya çalışırken Nesim ve kötü adamlar arasında kalır.